Soğuk Kış Günlerinde Sıcak Yemek Yardımı « İzmit Pusula Gazetesi

2 Mart 2024 - 09:50

Soğuk Kış Günlerinde Sıcak Yemek Yardımı

Başiskele Belediyesi, “Sosyal Belediyecilik” ve “Gönül Belediyeciliği” anlayışıyla yardıma muhtaç vatandaşların yanında olmaya ve yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Soğuk Kış Günlerinde Sıcak Yemek Yardımı
Son Güncelleme :

16 Şubat 2021 - 15:59

Başiskele’de sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın güzel örneklerinden Halil İbrahim Sofrası Aşevi, soğuk kış aylarında da ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Koronavirüs Salgını ve soğuk kış aylarında zorlanan yardıma muhtaç ailelerini mağdur etmeyen, Başiskele Belediyesi, 7 gün 24 saat muhtaçlara sıcak yemek hizmeti vermeye devam ediyor. Halil İbrahim Sofrası Aşevi ekipleri, hayırsever vatandaşların bağışları ve destekleriyle yapılan sıcak yemek hizmetiyle 41 hanede yaşayan 60 kişiye sıcak yemek desteği sağlıyor ve gönüllerde taht kuruyor.

Başiskele Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından koordine edilen ve “Yardım Komisyonu”nca tespit edilen yemek yapamayacak durumda olan kimsesiz, yardıma muhtaç kişi ve aileler aşevi hizmetinden faydalanıyor. Usta aşçılar tarafından her gün sağlıklı ve hijyenik ortamda 2 öğün 3 çeşit yemek pişirilirken, hazırlanan yemekler yine belediye ekiplerince kar kış soğuk demeden ihtiyaç sahibi kişi ve ailelerinin evlerine kadar götürülüyor. İhtiyaç sahibi kişilerin rencide olmaması için gizliliğe büyük önem verilen sıcak yemek hizmetiyle Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün öncülüğünde ilçede dayanışma ve yardımlaşma kültürü tüm yıla yayılarak devam ediyor.

YORUM YAP