“Sevgiyle Paylaşın, Kalplere İz Bırakın” « İzmit Pusula Gazetesi

1 Mart 2024 - 14:19

“Sevgiyle Paylaşın, Kalplere İz Bırakın”

Başiskele Belediyesi, ilçede toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı tüm yıla yayarak hayırlara vesile olmaya devam ediyor.

“Sevgiyle Paylaşın, Kalplere İz Bırakın”
Son Güncelleme :

22 Şubat 2021 - 19:38

Başiskele Belediyesi’ne bağlı olarak hizmet veren Hayır Çarşısı ihtiyaç sahibi Başiskeleli vatandaşların yüzünü güldürüyor. Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün öncülüğünde kentte güzel işleri aralıksız sürdüren Başiskele Belediyesi, “Gönül Belediyeciliği” ile gönüllere dokunuyor. Hayırsever vatandaşlarla yardıma muhtaç vatandaşlar arasında gönül köprüsü kuran Hayır Çarşısı kurulduğu 2010 yılından bu güne Yeniköy Kültür Merkezi’nde ihtiyaç sahibi birçok vatandaşa hizmet vererek hayırlara vesile oluyor. “Sevgiyle paylaşın, kalplere iz bırakın” sloganıyla hayırseverlerin kullanmadıkları temiz kıyafetleri, mobilyaları ve beyaz eşyaları hayırseverlerin adreslerinden alan belediye ekipleri, bağış yapılan ürünleri Hayır Çarşısı’nda topluyor. Başiskele Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne yardım başvurusunda bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlar, sosyal tespiti yapıldıktan sonra Hayır Çarşısı’ndan gerekli yardımı alabiliyor.

BAŞİSKELE HAYIR ÇARŞISI DESTEKLERİNİZİ BEKLİYOR

Alan elin, veren eli görmediği Başiskele Belediyesi Hayır Çarşısı’nda hizmete açıldığı 2010 yılından bugüne kadar gelinlik ve damatlıktan çocuk ayakkabılarına, elektrikli ev aletlerinden oturma gurubuna, kırtasiyeden deterjana kadar binlerce ürün ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Hayır Çarşısı’na her türlü kullanılabilir eşyalarını bağışlamak isteyen vatandaşlar, 444 41 10 veya 343 20 20 numaralı telefonla iletişime geçerek hayırlara vesile olabilecek.

YORUM YAP