Semt Konakları Kurslarına Yoğun İlgi « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 10:11

Semt Konakları Kurslarına Yoğun İlgi

Başiskele Belediyesi’ne bağlı Semt Konakları’nda uzman eğitmenler tarafından vatandaşların istekleri doğrultusunda kurslar düzenlenmeye devam ediyor.

Semt Konakları Kurslarına Yoğun İlgi
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2019 - 10:07

Birçok eğitim kursları düzenlenen semt konaklarında çocuklar, gençler, kadınlar ve emekliler vakitlerini dolu dolu geçiriyor. Şark odaları, eğitim odaları, bilgisayar odaları ve kütüphanelerde sunulan eğitimlerinden vatandaşlar ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Başiskele’de eğitim ve öğretime büyük önem veren Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, ilçenin dört bir yanında bulunan belediyeye bağlı semt konaklarında Başiskeleli’nin yaygın eğitimine destek veriyor.

Vatandaşların istekleri doğrultusunda yaz kış demeden semt konaklarında devam eden eğitimlere çocuklar yoğun ilgi gösteriyor.

Vezirçifliği, Yeşilkent, Sepetlipınar Semt Konakları’nda da Başiskele İlçe Müftülüğü desteğiyle kızlara yönelik Kur’an-ı Kerim kursları, tüm hızıyla devam ediyor. Elif-Ba cüzü ile eğitimine başlayan öğrenciler kısa sürede Kur’an-ı Kerim okumaya başlarken, Kur’an-ı Kerim okumayı bilen öğrenciler tecvit dersleri alıyorlar.

Ayrıca Vezirçiftliği Semt Konağı’nda Başiskele Halk Eğitim Müdürlüğü’nün eğitmen desteğiyle özel eğitim kursunun yanında, çocuklara yönelik akıl oyunları, uygulamalı tiyatro ve drama eğitimleri de veriliyor.

Başiskeleliler’in yoğun ilgi gösterdiği kurslar 9 Ağustos’a kadar devam edecek.

YORUM YAP