Şehit Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in adı yaşayacak « İzmit Pusula Gazetesi

23 Mayıs 2024 - 00:40

Şehit Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in adı yaşayacak

İzmit Belediyesi tarafından Alikahya Fatih Mahallesi’nde hizmete kazandırılan Şehit Binbaşı Yavuz Sonat Güzel Parkı törenle hizmete açıldı.

Şehit Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in adı yaşayacak
Son Güncelleme :

25 Şubat 2019 - 9:38

Açılışa Başkan Doğan’ın yanı şehidin babası Yılmaz Güzel, annesi Emine Güzel, belediye meclis üyesi İbrahim Kılıç, Alikahya Merkez Mahalle Muhtarı Enver Gökbudak, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

1734 Metrekare Alana Kuruldu

Alikahya Fatih Mahallesi Sultan Murat Caddesi’nde bulunan Şehit Binbaşı Yavuz Sonat Güzel Parkı toplamda 1734 metrekare alana kurulmuş olup içerisinde oyun alanları, dinlenme alanları, basketbol sahası, kondisyon alanları ve yürüyüş yollarından oluşmakta. Açılışın ardından parkın yanında oluşturulan alana Başkan Doğan ve şehidin babası Yılmaz Güzel tarafından fidan dikildi.

Her Alanda Hizmet

Mahallerine yapmış oldukları hizmetlerden dolayı İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür eden Alikahya Merkez Mahalle Muhtarı Enver Gökbudak “sizin belediye başkanlığınız döneminde gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine her alanda vatandaşlarımız güzel hizmetlerle buluştu. Kendisine yapmış oldukları bu hizmetlerden dolayı mahallem ve şahsım adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Şehit Babasından Duygusal Anlar

Açılışta duygusal anlar yaşayan Şehit Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in babası Yılmaz Güzel de “oğlumuzun adının böyle güzel bir yerde yaşayacak olması bizim için ayrı bir mutluluk. Bu duyguyu bizlere yaşatan belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Kahramanlar Var Olmaya Devam Edecek

Park açılışında konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “değerli binbaşımız Yavuz Bey, adı gibi Yavuz olarak vatanını korumak için göğsünü siper etti. Şehit Binbaşımız Yavuz Sonat gibi kahramanlar her zaman var olmaya devam edecek. Vatan uğrunda ölen varsa vatan oluyor, yoksa sadece bir toprak parçası olarak kalır” şeklinde konuştu.

Vatan Evlatlarını Anıyoruz

Konuşmalarına İstiklal Marşı’ndan bir dörtlükle devam eden Başkan Doğan “biz bu parkta sadece Yavuz Onat binbaşımız ruhunu değil, var olma, özgür olma, millet olma ve vatana sahip çıkma ruhunu yaşatmak istiyoruz. Bu vesile ile bu değerler uğruna şehit olmuş tüm vatan evlatlarını anıyoruz.

Onlara Layık Olmak

İzmit Belediyesi olarak bir yandan çağdaş medeniyetlerin seviyesini yakalayıp geçmek için modern işler yaparken bir yandan bu değerleri unutmama gayretinde olduk. Bize düşen daha çok çalışıp onlara layık olmaktır. Böylelikle şehitlerimiz daha huzurlu bir şekilde yatacaklardır” ifadelerinde bulundu.

Son Nefesimize Kadar Çalışacağız

Görevini layığıyla tamamlayarak devredecek olmanın huzuru içerisinde olduğunu vurgulayan Başkan Doğan “10 yıl önce devraldığımız belediyebaşkanlık görevimizi bir ay sonra devredeceğiz. Bu görev süremiz boyunca İzmit halkı için en güzelini düşünmeye, en güzelini yapmaya çalıştık. Bizden sonra da en az bizim kadar güzel hizmetler yapacağına inandığım dava arkadaşımızı Sibel Hanım görevi devredeceğiz. Belediye Başkanı olarak o güne kadar biz yine çalışmaya devam edeceğiz. Belediye Başkanlığımızın sonrasında da gerek şehrimiz, gerek ülkemize gerekse davamız için son nefesimize ne kadar çalışmaya devam edeceğiz. Parkımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Park açılışının ardından Başkan Doğan öğrencilerle basketbol oynadı.

YORUM YAP