Şehide vefa, anneden dua « İzmit Pusula Gazetesi

3 Aralık 2023 - 11:04

Şehide vefa, anneden dua

Büyükşehir Belediyesi Şehit Annesi Meryem Fidan’ın isteği üzerine Bağçeşme Mezarlığı’nda Şehit Er Cemil Fidan’ın ismini taşıyan çeşme inşa etti

Şehide vefa, anneden dua
Son Güncelleme :

18 Ağustos 2019 - 14:02

Kocaeli’nde vatandaşların hayatını kolaylaştırmak amacıyla birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, gazi ve şehitlere olan vefasını her alanda gösteriyor. 1995 yılında terörle mücadele kapsamında Şırnak’ta girilen çatışmada şehit olan Er Cemil Fidan’ın anısına, şehit annesi Meryem Fidan’ın (75) isteği üzerine İzmit Bağçeşme Mezarlığı’nda çeşme inşa edildi. Vatanı için şehit olan Er Cemil Fidan’ın anısına, baba ve annesinin mezarlarının yanı yapılan çeşmeden dolayı mutlu olduğunu belirten Anne Meryem Fidan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne dua ve teşekkürlerini iletti.

ŞEHİT ANNESİ MERYEM TEYZEMİZ İSTEDİ BÜYÜKŞEHİR YAPTI

Bir süre önce, şehit oğlu Er Cemil Fidan’ın adına bir çeşme yapılması için başvuran şehit annesi Meryem Teyze’nin isteği hızlı bir şekilde gerçekleştirildi. Gerekli çalışmalara ivedilikle başlayan Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, İSU ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde çalışarak çeşmenin inşasını sağladı. Mezarlıklar Şube Müdürlüğünün gerekli girişimleri sonucunda hızlı bir şekilde dökümden yapılan Osmanlı Çeşmesi’nin üzerine “Rahmi Oğlu Şehit Cemil Fidan Çeşmesi” yazılı tabela da yerleştirildi.

ŞEHİDİMİZİN ANNESİ ÇOK MUTLU OLDU

Oğlunun anısına bir çeşme yapılmasını çok istediğini belirten Meryem Fidan, “Bu çeşmeyi buraya yapandan da yaptırandan da Allah razı olsun. Evladımın adına bir çeşme yapılması için Büyükşehir Belediye Başkanımıza rica ettik. Mezarlıklar Müdürlüğümüz ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz sağolsunlar ön ayak oldu. Gerçekten çok mutlu oldum. Herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ER CEMİL FİDAN 1995 YILINDA ŞEHİT OLDU 

Şehit Er Cemil Fidan, İzmit’te ailesi ile birlikte ikamet ediyordu. Terör çatışmalarının yoğun olduğu dönemde Şırnak ilinde çıkan çatışma sonucunda 9 Haziran 1995 tarihinde şehit oldu. İzmit Bağçeşme Mezarlığı Şehitliğine defnedilen Şehit Er Cemil Fidan’ın babası Rahmi Fidan da 2004 yılında vefat etti. Şehit Annesi Meryem Fidan şuanda İzmit’te yaşıyor ve devletimizin şehit ailelerine sağladığı tüm imkânlardan yararlandırılıyor.

YORUM YAP