Seçimin kaybedenleri bir araya geldi!!! « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 08:59

Seçimin kaybedenleri bir araya geldi!!!

Seçimin kaybedenleri bir araya geldi!!!
Son Güncelleme :

12 Nisan 2019 - 20:14

31 Mart yerel seçimlerinde sadece İzmit belediyesini kazanabilen ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 11 ilçede kaybeden CHP ile İYİ Partiden oluşan Millet İttifakının Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serdar Kaman, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ı makamında ziyaret etti.

“SİYASETE DEVAM”

Yerel seçimlerin ardından ilk kez konuşan Kaman, “Siyasete devam” mesajı verdi. İl Başkanı Sarıbay ise, Millet İttifakı’nın seçimlerden ders çıkararak oylarını ve belediye sayılarını arttıracağını belirtti.

Ziyarette ilk olarak konuşan Serdar Kaman, “Güzel bir birliktelik yaşadık. Bundan sonraki seçimlerde de bu güzel birlikteliğin devamı gelir. Güzel performans gösterdik. CHP’nin ülke genelinde aldığı sonular maksimumdaydı. Şu anda 6 belediyeden 21 belediyeye çıktık. Bu dönemi geçiş dönemi olarak görüyoruz. Bundan sonraki seçimlerde daha fazla belediye alarak Türkiye tarihine geçmek istiyoruz” dedi.

“MAZBATALARIN SAHİPLERİNE VERİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Kaman, “İYİ Parti’nin bu seçimlerde rolü, iktidar eli altında rahatsızlık yaratan belediyelerin CHP’ye geçmesinde rol oynamak oldu. İlimizde Hürriyet’in mazbatasının geciktirilmiş olması, İstanbul’da Sayın İmamoğlu’nun mazbatasının geciktirilmiş olması demokrasiye darbedir. Bu mazbataların sahiplerine verilmesini diliyoruz.  Siyasete devam edeceğim. Anketlerin altında kalan bir oy aldık. Tüm sandıkların analizini yapıp nerede eksiğimiz var değerlendireceğiz. Yeni bir sayfaya başlayacağız” şeklinde konuştu.

“BUGÜNDEN YAPTIKLARIMIZDAN DERS ALACAĞIZ”

Ardından CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, “Kendisini tanımaktan ve beraber çalışmaktan mutluyum. Millet ittifakı Kocaeli ve ülkede başarılı olmuştur.  Millet ittifakı rant için değil hak hukuk için çalışan bir ittifak. Kocaeli’nin kalbi olan İzmit’te, İstanbul’da, Ankara’da belediye kazanmış bir ittifak. Her şeye rağmen tüm iktidar gücene rağmen büyük bir başarı gösterdik. Bugünden yaptıklarımızdan ders alarak İYİ Parti ve CHP’nin oyları ile birlikte belediye sayılarını arttıracağını düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP