“Seçim güvenliği konusunda basına yansıyan haberler devletin itibarını zedeliyor” « İzmit Pusula Gazetesi

22 Haziran 2024 - 02:51

“Seçim güvenliği konusunda basına yansıyan haberler devletin itibarını zedeliyor”

“Seçim güvenliği konusunda basına yansıyan haberler devletin itibarını zedeliyor”
Son Güncelleme :

17 Ocak 2019 - 21:47

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, seçim güvenliği konusunda basına yansıyan haberlerin devletin itibarını zedelediğini söyledi.

“YAŞI 165’İ BULAN SEÇMENLER VAR”

“Hayali seçmenler, yaşı 165’i bulan seçmenler, taşınan seçmenler, bir apartmanda birkaç bin kişinin yaşadığının görünmesi itibarımızı zedelemektedir.” diyen Ağıralioğlu, geçen seçimde, yurt dışında kullanılan oyların, bütün partilerin yetkililerinin nezaretinde bekletildiği bir fotoğraf karesinin basına yansıdığını kaydetti.

“HER SANDIĞIN ÜZERİNDE BEŞER TANE KİLİT VARDI”

Ağıralioğlu, “Her sandığın üzerinde beşer tane kilit var, sandıkların etrafında da beşer tane adam var. Bu fotoğraf iğrençti. ‘Birbirine itibar etmeyen beş parti temsilcisi ve bunlar oylarını çaldırabilirler.’ görüntüsü… Dünyaya bizi rezil edebilecek bundan daha kötü bir fotoğraf olamazdı.” diye konuştu.

“TÜRK MİLLETİNİN AYIBI HALİNE GELMESİN”

Seçim güvenliğini oluşturacak mekanizmaların hayata geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Ağıralioğlu, “Dünyaya seçim güvenliğiyle ilgili büyük endişelerin yaşandığı bir ülke görüntüsü vermek, Türk milletinin ayıbı haline gelmesin.” ifadesini kullandı.

YORUM YAP