Sabah saatleri için sis uyarısı var « İzmit Pusula Gazetesi

1 Mart 2024 - 10:25

Sabah saatleri için sis uyarısı var

Sabah saatleri için sis uyarısı var
Son Güncelleme :

24 Şubat 2021 - 18:14

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Sinop çevreleri ile Balıkesir ve Bursa kıyıları, Kastamonu’nun kuzey ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Ardahan çevreleri ile Artvin ve Rize’nin yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzey, iç ve doğu bölgelerde pus, yer yer sis görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

ÇIĞ UYARISI: Serin ve yağışlı hava kütlesinin yurdumuzu terk etmesiyle yurdun doğu kesimlerinde hava sıcaklıklarının ve güneşlenmenin artması beklendiğinden kalın kar örtüsü bulunan yüksek ve dik yamaçlardaki çığ oluşum riskinin artacağı değerlendirilmektedir. Çığ nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGEMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya çevreleri ile Balıkesir ve Bursa kıyılarının hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde puslu, yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 2°C16°C

Parçalı zamanla az bulutlu

İSTANBUL 4°C10°C

Parçalı bulutlu bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu

KIRKLARELİ 2°C13°C

Parçalı zamanla az bulutlu

KOCAELİ 4°C12°C

Parçalı bulutlu bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu

YORUM YAP