Palu ailesi hakim karşısında « İzmit Pusula Gazetesi

17 Haziran 2024 - 13:32

Palu ailesi hakim karşısında

Geçtiğimiz aylarda Türkiye gündemini, değişik aile ilişkileri ve işlenen cinayetlerle meşgul eden Palu ailesinin mahkemesi bugün başladı. Suçlamaların odağındaki Tuncer Ustael iddiaları reddederken Meryem Tahnal’ın iğne tozuyla öldürüldüğü ifade etti

Palu ailesi hakim karşısında
Son Güncelleme :

08 Nisan 2019 - 12:39

Körfez ilçesinde, 11 yıl önce Meryem Tahnal ve kızı Melike’nin kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında; Hava- Harun Palu çifti ile çocukları İsa Palu, Fatih Palu, Ayşe Palu ve Emine Ustael ile onun eşi Tuncer Ustael gözaltına alınmıştı. Aile bireyleri, adliyeye sevk edilirken, baba Harun Palu dışında 6 kişi, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmanın tamamlanmasıyla hazırlanan fezleke, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan inceleme sonunda hazırlanan iddianame, Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Dava bugün görülmeye başladı.

 

İĞNE TOZUYLA ÖLDÜRDÜLER

Şahıslar adliyeye getirildi ve 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldı. Sanıklar, Emine Ustael, Tuncer Ustael, Fatih Palu, Havva Palu, Ayşe Palu, İsa Palu, duruşmada hazır bulundu. Meryem Tahnal’ın öldürülmesi davasında Tuncer Ustael, eminiyetteki ifadesinin zorla baskı altında alındığını ifade etti. Ustael, “İfadem Büyük ölçüde doğru. Havva Palu’nun cesedi bulması doğru değil. Meryem kaybolunca bir daha kendisini görmedim.  Kesinlikle biz böyle bir suçu işlemedik. Bu cinayeti işleyen Emine Tahnal, Hikmet Şahin ve Yusuf Şipşak öldürdü. Kendileri Sekapark’ın orada konuşurken duydum. Telefonuma kaydettim ancak kayıt evden çalındı. Maktulü iğne tozuyla öldürmüşler. Meryem’i gece aradık bulamadık.

 

MERYEM’İN AİLESİ PROBLEMLİ KİŞİLERDİ

Meryem Tahnal, yanımızda kaldığında kartından parayı çekip kendisine veriyordum. Maktulün kartı yaşadığımız araçtaydı. Bana baştan beri adli makamlar ciddiyet göstermedi. Ben her şeyi anlatacaktım. Maktul kaybolduktan sonra annesi Havva ve kardeşi İsa kayıp başvurusunda bulundu. Aleyhime olan beyanları kabul etmiyorum. Ölen Meryem’in eşinin ailesi problemli kişiler. Aleyhime ifade verenler çekindikleri için beni suçluyor.

 

BEN CİNE BÜYÜYE İNANMAM

Bu olaylar öncesinde İstanbul’da yaşıyordum. 2008’de Ölen Meryem Tahnal’ın ailesinden kişiler çocuğumu kaçırdı. Çocuğumun kalçasına iğne batırdılar. Bu yüzden İzmit’e geldim. Benim Mercedes arabada yaşamaya başlamamda cin ve diğer şeylerin etkisi yoktur. Ben bu tür şeylere inanıyorum. Arabada yaşamamızın nedeni Meryem’in ailesinin bizi tehdit etmesiydi. Ben bu aileden uzak durmaya çalıştım. Bu nedenle polise başvurmadım. İzmit’teyken evimin çatısında Meryem’in akrabalarını gördük” ifadelerini kullandı.  Diğer sanıkların ifadesinin alınması devam ediyor.

YORUM YAP