Olcay Kılavuz’dan istismarcılara tokat gibi cevap! « İzmit Pusula Gazetesi

14 Nisan 2024 - 10:19

Olcay Kılavuz’dan istismarcılara tokat gibi cevap!

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “İstismarı Başaranlar Başbuğumuzu Ve Liderimizi Anlamayı Başaramazlar!” başlığı altında basın açıklaması yaptı.

Olcay Kılavuz’dan istismarcılara tokat gibi cevap!
Son Güncelleme :

09 Nisan 2018 - 23:14

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “İstismarı Başaranlar Başbuğumuzu Ve Liderimizi Anlamayı Başaramazlar!” başlığı altında yaptığı basın açıklamasında,”Biz her türlü eleştiriye, fikir ve öneriye açığız. Bu noktada mahremimiz olan Ülkü Ocakları çatısı altında herkesin düşüncelerine önem veririz. Lakin kutsallarımızın da sosyal medyada tartışılmasına asla izin veremeyiz!” ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un yazılı basın açıklaması şöyle:

İSTİSMARI BAŞARANLAR BAŞBUĞUMUZU VE LİDERİMİZİ ANLAMAYI BAŞARAMAZLAR!

Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i, vefatının 21. Yılında on binlerce evladı, mahşeri bir kalabalık ile dualarla, özlemle ve minnetle yâd etti. Her yıl olduğu gibi bu yıl da cennet yurdumuz Anadolu’nun ve Türk Dünyasının dört bir yanından, Avrupa’dan anıtmezara akın eden Ülkücüler, Başbuğumuz ten olarak aramızdan ayrılsa da; fikirleriyle eserleriyle ülküleriyle Türk Milleti var oldukça, ebediyen unutulmayacağını gösterdiler.

Yılda bir gün yahut menfaatleri söz konusu olduğunda Başbuğumuzu anmayı düşünenlerin istismar girişimlerine, yine Ülkücü Türk Gençliği tarafından geçit verilmedi. Ülkücü Hareket Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in suiistimale kapalı olduğunu yine kararlılıkla gösterdi. Çünkü bizler için Başbuğumuz Alparslan Türkeş 21. yüzyılda ; bengü taşlardan Türk milletine hitap eden Bilge Kağan , Malazgirt ovasında Anadolu’yu yurt kılan sultan Alparslan ve İstanbul surlarındaki  Fatih Sultan Mehmet Han’dır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş demek,  Kocatepe’den İzmir’e sel gibi çağlayan muzaffer komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izdüşümü, Çeğen Tepesi’nde mitralyöze yalın kılıç göğsünü siper eden İsmail Enver Paşa’nın mirası demektir. Şüphesiz onlar gibi ismi baki kalacak, fikirleri nesillere ışık tutacaktır. Bu ışıktan nasibini almamış, Başbuğumuz’u anlayamamış ancak şahsi menfaatleri uğruna anmak girişimlerinde bulunanlar, Alparslan Türkeş’i şahsi hesaplarına alet etmek isteyenler başaramamışlardır, başaramayacaklardır.

Hiçbir şahsi meselemiz, vatanımızın bekasının ve milletimizin selametinin önünde değildir. Var olma savaşı verip, içerden çökertilmeye, dışardan yok edilmeye çalışıldığımız bir dönemden geçtiğimizin bilinciyle, her türlü kışkırtmalara, tuzaklara karşı uyanık olacak ve tahriklere aldanmayacağız. Sağduyumuzu ve soğuk kanlılığımızı muhafaza ederek birliğimizi kardeşliğimizi ebediyen devam ettireceğiz. Vatanımızın, milletimizin ve devletimizin teminatı olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz!

Başbuğumuza ihanet etmiş bir grup zevatın Başbuğumuzun kabrinde veya çeşitli yerlerde Başbuğumuzu anmaya, anlatmaya hakkı olmadığını Ülkücü Gençliğin en net şekilde ifade etmesi üzerine; itibarını, saygınlığını ve toplumdaki karşılığını Ülkü Ocakları’nda bulmuş şahısların bu grubun sözcülüğünü yaparak Ülkücü Gençliğe adapsızca ve alaycı bir üslupla yazılar yazması büyük bir talihsizliktir. Bunu yaparken hiç mi yüzleri kızarmamaktadır?

On iki ay üç yüz atmış beş gün aziz milletimizin her bir evladına açık olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in anıt mezarı, meşruiyetlerini Başbuğumuz’a ve O’nun emanetlerine ihanet etmekten alanların şovlarına kapalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Ülkü Ocakları’na fitne tohumları ekerek, “abicilik” sevdasına tutularak, Ülkücülüğü kendi bulundukları konuma göre konumlandırmaya çalışanlara ebediyen geçit verilmeyecektir. İşgüzarlığı başaran, vefasız olmayı başaran, bizlere haksızlık etmeyi başaranlar; “abi”lik adı altında fitne ekmeyi fesat biçmeyi başaramayacaklardır.

Kafası karışık, akıl sağlığı tartışmalı, sözde profesörlerin Ülkücü Hareket ile bütün bağlarını koparmış, nankörlük ve ihanet batağınabatmış yapıların adeta sözcüsü gibi davranıp Türk Milliyetçileri’nin ve Ülkücülerin kutsalı olan Ülkü Ocakları’na ve Ülkücü Gençliğe yakışıksız bir biçimde akıl vermeye kalkışmak hakları da hadleri de değildir. Her fırsatta Başbuğumuz’un adının ardına gizlenmeye çalışanların bu tavrı rahmetli Başbuğumuz’un emanetlerine ve fikirlerine vefasızlığın ta kendisidir.

Ahde vefayı, edebi, saygıyı, fedakârlığı, iyiliği, çalışkanlığı, davamız ve milletimiz için kararlılıkla mücadele etmeyi, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’ten ve bizlere emanet ettiği Ülkü Ocakları’ndan öğrendik. Bu düstur ile Ülkü Ocaklılar olarak Başbuğumuza, manevi şahsiyetine ve fikirlerine; duruşumuzla, hizmetlerimizle ve sadakatimizle Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in önderliğinde Allah’a şükürler olsun ki sahip çıkmaya devam edeceğiz. Allah’ın rızasını kazanma anlayışıyla Türklük gurur ve şuuruna sahip, İslâm ahlak ve faziletiyle yoğrulmuş nesiller yetiştirecek, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i fikirleriyle ve emanetleriyle ebedi kılacağız. Başbuğumuz’un adını, Ülkücülüğün dava uğruna bir ömür adamak olduğunu anlayamayanların istismar etmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

Biz her türlü eleştiriye, fikir ve öneriye açığız. Bu noktada mahremimiz olan Ülkü Ocakları çatısı altında herkesin düşüncelerine önem veririz. Lakin kutsallarımızın da sosyal medyada tartışılmasına asla izin veremeyiz!

Görevdeyken Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’e samimiyetten dem vurup, sadakat yeminleri edenlerin görevleri bittikten sonra ahkâm kesmesinin nazarımızda kıymeti harbiyesi bulunmamaktadır. Koltuklarıyla birlikte sadece sadakatini değil samimiyetini, aidiyetini, sevgisini ve saygısını da yitirenlere daha fazla söylenecek söz yoktur. Davamıza hizmet eden, bu uğurda bir saniyesini feda eden herkesin başımız üzerinde yeri vardır, hiçbir Ülküdaşımızdan asla vazgeçmeyiz. Fakat kendisini davanın ve kurumların üzerinde görenlere müsamaha ve tavizimiz yoktur.

Görevimiz devam ederken veya mevcut vazifemiz son bulduğunda nefesimiz yettiğince, yüreğimiz vurdukça inatla değil inancımız ve samimiyetimizle, Başbuğumuzun izinde, Liderimizin emrinde davamıza aşkla hizmet etmeye yeminliyiz.

Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.

YORUM YAP