O parkın adı Mustafa Okur Parkı oldu « İzmit Pusula Gazetesi

21 Şubat 2024 - 19:25

O parkın adı Mustafa Okur Parkı oldu

Başiskele Belediyesi tarafından Vezirçiftliği Mahallesi’nde yapılan yeni modern parkın ismini Başiskeleli vatandaşlar belirledi.

O parkın adı Mustafa Okur Parkı oldu
Son Güncelleme :

24 Şubat 2021 - 18:46

Vezirçiftliği Mahallesi sakinlerinin talepleri doğrultusunda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Seyid Caddesi üzerindeki yaklaşık 3000 metrekarelik alanda çocukların ve gençlerin güvenle oyun oynayabileceği, halkın dinlenip keyifli vakit geçirebileceği modern park vatandaşların hizmetine sunuldu.

YENİ PARKIN İSMİNİ VATANDAŞLAR BELİRLEDİ

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün www.basiskele.bel.tr web sitesi üzerinden gerçekleştirdiği, sosyal medya üzerinden duyuruya çıktığı plebisit örneği sorular ile parkın ismi vatandaşlara soruldu. Mahallenin kanaat önderleri ve ilgili müdürlük ile belirlenen seçenekler neticesinde düzenlenen ankete yoğun katılım gösterildi. 1003 kişinin katıldığı ankette %92.20 oranıyla “Mustafa Okur Parkı” seçildi.

“Katılımcı Belediyecilik” anlayışıyla kentin geleceğine birlikte karar verilen Başiskele’de Vezirçiftliği Mahallesi Seyid Caddesi üzerinde yapılan yeni park için vatandaşların tercihi ile Mustafa Okur Parkı yeni yapılan parkın ismi olarak belirlenmiş oldu.

MUSTAFA OKUR KİMDİR?

Mustafa Okur 2 Şubat 1956 yılında Artvin’in Borçka ilçesinde doğmuştur. İlkokulu Artvin’de ortaokulu Rize’de tamamlayıp 1968 yılında ailesiyle birlikte Kocaeli’ye taşınmıştır. Kocaeli’de liseyi tamamladıktan sonra Kocaeli Meslek Yüksek Okulu’ndan sevk ve idare şubesinden 1978 yılında mezun olmuştur. 1979 yılında evlenip 1982 yılında askerliğini tamamlamıştır. Askerden döndükten sonra bir süre baba mesleği olan pazarcılık mesleğini yapmıştır. Dönemin Kullar Belediye Başkanı Kemal Aydın’ın isteği üzerine pazarcılığı bırakıp 01.10.1994 tarihinde Kullar Belediyesi’nde göreve başlamıştır. Başladığı günden itibaren su işlerinden sorumlu müdür olarak görev yapan Okur; Refah Partisi Belde Teşkilatı’nda, Spor Kulüplerinin ve Cami Derneklerinin, okul aile birliklerinin yönetimlerinde görevlerde bulunmuştur. Dört çocuk sahibi olan Okur 2004 yılında amansız bir hastalığa yakalandıktan sonra 20 Nisan 2006 yılında vefat etmiştir.

YAKLAŞIK 3 BİN METREKARELİK PARK

Toplamda 2 bin 894 metrekare alana kurulan park içerisinde 450 metrekarelik futbol sahası, 200 metrekarelik basketbol sahası, 76 metrekarelik kauçuk zeminli tek kuleli çocuk oyun grupları yer alıyor. Parkta 2,5 metre genişliğinde yürüyüş yolu da bulunurken, yeşil alanlar ve peyzaj düzenlemeleri ile park doğal ve estetik bir görünüm kazandı.

YORUM YAP