Nebihoca Mahallesi’nde çamur çilesini bitiyor « İzmit Pusula Gazetesi

2 Mart 2024 - 09:30

Nebihoca Mahallesi’nde çamur çilesini bitiyor

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Nebihoca Mahallesi’nde gerçekleştirilen yol çalışmalarını yerinde inceledi. Günün büyük kısmını bölgedeki vatandaşlar için ayıran Başkan Hürriyet, talep ve sorunları dinledi

Nebihoca Mahallesi’nde çamur çilesini bitiyor
Son Güncelleme :

11 Aralık 2020 - 13:58

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, merkez mahallelerin yanı sıra köylere ziyaretlerini aksatmadan sürdürüyor. İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Nebihoca Mahallesi’nde gerçekleştirilen parke çalışmalarını yerinde incelemek üzere bölgeye giden Başkan Hürriyet, hem çalışmaları gördü hem de mahalleliyle sohbet etti. Mahallelinin taleplerini dinleyen Başkan Hürriyet, zamanla tüm eksikliklerin tamamlanacağını belirtti.
10 GÜN İÇİNDE TAMAMLANACAK
İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Nebihoca Mahallesi ve mahalleye bağlı Kalemcioğlu Divanı ile Gökçeler Divanı’nda toplam 900 metre uzunluğundaki yollarda 6 bin metrekare parke ve 2 bin metre bordür çalışması devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi alan Başkan Hürriyet, çalışmaların en geç 10 gün içerisinde tamamlanacağı müjdesini verdi.
İNTERNET İÇİN GEREKLİ ADIMLAR ATILACAK
Çalışmaları incelerken vatandaşlarla sohbet etme imkânı bulan Başkan Hürriyet, bölge halkının talep ve sorunlarını dinledi. Bölgenin halkının mahallelerinde internet olmadığından özellikle öğrencilerin büyük problem yaşadıklarını belirtmesi üzerine Başkan Hürriyet, adımların atılacağını ve gerekli kurumlarla görüşecekleri belirtti. Çocukları tek tek dinleyerek isteklerini not alan Başkan Hürriyet, İzmit Belediyesi öz kaynakları tarafından üretilen kolonya, dezenfektan ve maskeleri vatandaşlara dağıttı.
GÖKÇELER CAMİİ’NE ŞADIRVAN
Mahallelinin büyük bir memnuniyetle karşıladığı Başkan Hürriyet ve ekibi tüm taleplerin notunu alarak eksikliklerin zamanla tamamlanacağını belirtti. Gökçeler Köyü Camii’ni ziyaret eden Başkan Hürriyet, bakımsız kalan alanların onarılacağını belirterek, mahallelinin isteği üzerine kadınların rahat şekilde abdest alabilecekleri bir şadırvan yapılacağının sözünü verdi. Günün büyük kısmını Nebihoca Mahallesi’ne ayırarak sokak sokak gezen Başkan Hürriyet’i vatandaş teşekkür ederek uğurladı.

YORUM YAP