Model belediyecilik vasfımız devam edecek « İzmit Pusula Gazetesi

23 Mayıs 2024 - 00:52

Model belediyecilik vasfımız devam edecek

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası ziyaretinde konuşan Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin diğer belediyelere model olan belediyecilik hizmetinin devam edeceğini ifade etti

Model belediyecilik vasfımız devam edecek
Son Güncelleme :

21 Aralık 2018 - 10:46

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret etti. Büyükakın’a ziyareti sırasında Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve partililer eşlik etti. Odalar ile geçmişte çok iyi işler yaptıklarını söyleyen Büyükakın, “Ortak akılla, katılımcı bir şekilde sivil toplum kuruluşlarımız ile çalışmaya devam edeceğiz. Kocaeli’nde Türkiye’ye model bir belediyecilik hizmeti yapıldı, model belediyecilik vasfımız devam edecek” diye konuştu.


ÇITAYI BİRLİKTE YÜKSELTECEĞİZ

Büyükşehir belediyesi ile ilçe belediyelerinin uyum içinde çalışmasının önemine değinen Büyükakın, “Yeni belediyecilikte kentin sivil toplum örgütleriyle, odalarıyla yönetilmesi ve belediyenin de buna liderlik yapması gerekir. STK’ların yönetime katılmasını sağlarsak, önümüzdeki dönemde daha iyi yönetilmesi ve ekonomi çıtasının yükselmesini sağlamış oluruz” ifadelerine yer verdi.


EKONOMİ KENDİNİ TOPARLAYACAK
Esnafın son dönemde yaşadığı sıkıntıların da farkında olduklarını kaydeden Büyükakın, “15 Temmuz’dan sonra ülkemizde bir ekonomik bir darbe girişimi yapıldı.Yaşadıklarımızın ekonomik sebeplerle izah edilebilecek bir yanı yoktu, ekonominin temellerinde krize yol açacak bir dinamik yoktu Bundan sonraki süreçte algıları düzeltebilirsek, ekonominin çok hızlı bir şekilde düzeldiğini göreceğiz. Finansal piyasalar oturdu, reel sektör için de ayrı bir paket hazırlanıyor. Ekonomi hızlı bir şekilde kendini toparlayacak. Kendimize ve ekonomimize güvenmeliyiz” dedi.

YAPILACAK HİZMETLERDEN EMİNİZ
Gölcük’ten gelen projelere geçmişte Büyükakın’ın destek verdiğini söyleyen Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ise, “Genel sekreterlik döneminizde birçok projeyi birlikte çalıştık. Sizinle Kocaeli’nde çok iyi hizmetler yapılacağına eminiz. Bundan sonra bu hizmetlere elimizden gelen katkıyı sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

BELEDİYECİLİĞİ ÇOK İYİ BİLİYOR
Doç. Dr. Tahir Büyükakın gibi bir ismin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması dolayısıyla duydukları memnuniyeti dile getiren oda başkanı Necmi Kocaman ise “Kendisi içimizden birisi. Belediyeciliği çok iyi bilen birinin aday olmasından dolayı kendisini tebrik ediyorum ve kendisine başarılar diliyorum. Bizim üzerimize düşen ne varsa birlikte yapmaya hazırız. Projelerin devamı için el ele vererek iyi çalışmalar yapacağımıza inanıyorum” dedi.

YORUM YAP