MHP’de son başvuru 3 Mayıs « İzmit Pusula Gazetesi

5 Mart 2024 - 06:37

MHP’de son başvuru 3 Mayıs

MHP’de milletvekilliği aday adaylığı başvuruları son hızla sürüyor. 3 Mayıs’ta sonlanacak başvuru sürecinde şu ana kadar 30 kişi, adaylık başvurusunda bulundu

MHP’de son başvuru 3 Mayıs
Son Güncelleme :

27 Nisan 2018 - 21:27

MHP’ İl binası hiç boş kalmıyor. Adaylık başvurularının bitmesine kısa bir zaman kala ardı ardına adaylık başvuru yapılıyor. Geçtiğimiz Perşembe günü İl Başkanı Aydın Ünlü’nün aday olmayacağını açıklamasının ardından kimlerin aday olacağı konuşulmaya başladı. Düne kadar 30 aday adaylığı başvuru yaptığı partide adayların belgeleri Ankara’ya Genel Merkeze gönderilecek. Kocaeli’de yapılan başvurunun ardından onay Ankara’da verilecek. 3 Mayıs’ta bitecek milletvekilliği adaylığının başvuru ücreti ise 2 bin TL.

 

KÖSE YENİDEN ADAY

Milletvekili Saffet Sancaklı’nın aday olmak için başvurmasının ardından kaçıncı sırada olacağı merak konusu oldu. Sancaklı gibi ilk sıralarda olması beklenen bir diğer isim ise 2015 seçimlerinde aday olan Hilal Elmas. Genel Merkez MYK üyesi Elmas, Kocaeli Milletvekilliği için yeniden aday oldu. 25’inci dönem Milletvekili Kemal Köse de adaylık için başvuranlar arasında. Aday listesinin son halini, 3 Mayıs Perşembe günü 17.00’de İl Başkanı Aydın Ünlü açıklayacak.

YORUM YAP