MHP Yürüyüş Yolu’nda broşür dağıttı « İzmit Pusula Gazetesi

18 Haziran 2024 - 03:33

MHP Yürüyüş Yolu’nda broşür dağıttı

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Yürüyüş Yolu üzerinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında, yüzde 65-70 bandında oy alacaklarını belirterek sürpriz sayıda milletvekili çıkartacaklarını söyledi

MHP Yürüyüş Yolu’nda broşür dağıttı
Son Güncelleme :

04 Haziran 2018 - 15:33

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz ve partililer 24 Haziran’da yapılacak seçimlere yönelik Yürüyüş Yolu’nda vatandaşlara broşür dağıttı. Broşür dağıtımından önce gazetecilere açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi, 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanununun 12/A maddesinin verdiği yetkiye istinaden, 24 Haziran 2018 seçimlerine “Cumhur İttifakı” çatısı altında ittifak yaparak girecektir. Milletvekili seçiminde her iki parti de tüzel kişiliklerini koruyarak seçime katılacak ve kendi adaylarıyla oy pusulasında yer alacaklardır. Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP’nin cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’dır” şeklinde konuştu.

 

“YÜZDE 65-70 BANDINDA OY ALACAĞIZ”

Ünlü, “MHP olarak hedefimiz, ortak cumhurbaşkanı adayımızın ilk turda yüksek bir oyla seçilmesini sağlamak, aynı zamanda milletvekili seçiminde TBMM’de çoğunluğu sağlayacak şekilde güçlü bir grup kurmak için milletimizin desteğini alabilmek ve böylelikle, Cumhur İttifakı’nı tarihî bir zafere taşımaktır. Cumhur İttifakı, Türkiye Cumhuriyeti’nin beka ve birliğini yüksek bir sadakat ve yürekli bir mücadele ruhuyla savunacak, ülkemizin geleceğini millet iradesinden aldığı güçle güvenceye kavuşturacaktır. Seçimlerde yüzde 65-70 bandında oy alacağımızı düşünüyorum” ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

YORUM YAP