MHP Kadın Kolları Kur-an Okutacak « İzmit Pusula Gazetesi

21 Nisan 2024 - 02:12

MHP Kadın Kolları Kur-an Okutacak

8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi ilçe kadın kolları başkanları ile bir araya gelen MHP İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantaroğlu, Dünya Kadınlar Günü’nde Dr. Şefik Postalcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenleyecekleri program hakkında bilgi verdi

MHP Kadın Kolları Kur-an Okutacak
Son Güncelleme :

04 Mart 2018 - 18:16

MHP İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantaroğlu, ilçe kadın kolları başkanları ile birlikte Tramvay Cafe’de bir araya geldi. Kahvaltılı düzenlenen toplantıda Kantaroğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve 18 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek olan Kurultay ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KURAN OKUTULACAK

Toplantıda konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantaroğlu, “Biliyorsunuz Dünya Kadınlar Günü yaklaşıyor. Biz de 12 ilçe kadın kolları başkanlarımız ve teşkilatlarının katılımıyla 8 Mart Perşembe günü saat 19.00 ile 21.00 arasında Dr. Şefik Postalcıoğlu Kültür Merkezi’nde bir program yapacağız. Programda kadın, çocuk istismarı ve kadına şiddet konuşulacak. Şehit annelerini davet ettik. Onlar katılım sağlayacak, kendilerine plaket takdim edeceğiz. Ayrıca şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim tilaveti okunacak” dedi.

 

DAVET OLURSA KATILIRIZ

18 Mart Pazar günü Ankara’da yapılacak olan kurultaya katılacaklarını belirten Kantaroğlu, “Kadın kolları olarak kurultaya kalabalık bir katılım sağlayacağız. Kongrede 23 kurultay delegesi oy kullanacak. Ben kurultay delegesi değilim ama destek için tüm teşkilatımla katılım sağlayacağız” açıklamalarında bulundu. “Siyasi parti il kadın kolları başkanları olarak her ay bir araya gelme, kent ve kadın sorunlarını ele alma gibi bir projeniz var mı?” sorusuna Kantaroğlu, “Şu an öyle bir gündemimiz de yok. Ama davet olursa katılım sağlarız” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP