MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 82. yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı « İzmit Pusula Gazetesi

22 Mayıs 2024 - 23:24

MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 82. yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı

MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 82. yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı
Son Güncelleme :

27 Aralık 2018 - 19:46

Başkan Yalçınöz, mesajında Mehmet Akif Ersoy’un bilgisi, azmi, inancı, çalışkanlığı ve vatan sevgisi ile millete örnek olan, inandığı doğruları savunan bir dava adamı olduğunu ifade etti. Mehmet Akif Ersoy gibi değerlerin yaşatılması ve fikirlerinin bugünkü nesillere anlatılmasının herkesin ortak sorumluluğu olduğunu kaydeden Başkan Yalçınöz mesajını şöyle sürdürdü; “Türk milletinin uğrunda savaştığı ve savaşacağı değerleri ölümsüz mısralarda ebedileştiren Mehmet Akif Ersoy’u minnetle anıyoruz. Bizlere milli mücadelemizi anlatan eşsiz bir eser hediye etmiştir. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Savaşımızın manevi cephesini hazırlayanlara öncülük etmiş örnek alınması gereken bir ahlak adamıdır.

 

MEHMET AKİF BÜYÜK BİR REHBERDİR

Milletimizin bugünlerini aydınlatan ışığı, toplumun değerlerini ve kişisel ahlakını sağlam bir temele oturtmuş olan Mehmet Akif Ersoy, bilgisi, azmi, inancı, çalışkanlığı ve vatan sevgisi ile millete örnek olan, inandığı doğruları savunan bir dava adamıdır. Bugün ülkemizde sağlam bir şekilde yol almak isteyen her seviyedeki insan için Akif, büyük bir rehber, zemin inşa edicidir. Bu açıdan Akif, herkesin örnek alabileceği bir zenginliğe sahiptir.

 

MEHMET AKİF’İ YAŞATMAK HEPİMİZİN GÖREVİ

Mehmet Akif Ersoy gibi değerleri yaşatmak, fikirlerini, eserlerini, kişiliğini, edebi kimliğini bugünkü nesillere anlatmak hepimizin ortak görevidir. Bu milli ve manevi değerimizin kıymetini bilmeli, büyük eseri Safahat’ı iyi anlamalı, gelecek nesillere anlatmalı, onu örnek almalı ve kardeşliğimizin bekası için Mehmet Akif Ersoy gibi diğer büyüklerimizi de doğru okumalı ve manen yaşatmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadelenin mimarlarından olan tarihimizin en değerli şairi Mehmet Akif Ersoy’u 82. ölüm yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.”

YORUM YAP