MHP Derince ve İzmit’te mülakatlar tamam « İzmit Pusula Gazetesi

25 Haziran 2024 - 05:08

MHP Derince ve İzmit’te mülakatlar tamam

MHP Derince ve İzmit’te mülakatlar tamam
Son Güncelleme :

05 Şubat 2019 - 23:59

Cumhur İttifakı kapsamında AK Parti’nin belediye başkan adaylarını destekleme kararı alan MHP İl Teşkilatı, meclis üyeliği aday adaylarına ağırlık vermişti. Körfez’le başlayan aday adayları mülakatları Derince ve İzmit ile devam etti

MHP İl Teşkilatı, Cumhur İttifakı kapsamında belediye başkan adayı çıkarmayarak AK Parti’yi destekleme kararı almıştı. Kararın ardından İl Teşkilatı, belediye meclis üyeliliklerine yoğunlaştı. Ünlü’nün meclis üyeliğine yoğunlaşın talimatının ardından büyükşehir ve 12 ilçe olmak üzere yaklaşık 545 partili aday adaylığı başvurusu yaptı. Başvuru sürecinin ardından mülakat süreci başladı. MHP Körfez İlçe Teşkilatı’yla başlayan mülakat süreci Derince ve İzmit ile devam etti.

 

LİSTELER 19 ŞUBAT’TA TESLİM EDİLECEK

MHP Derince İlçe Teşkilatı aday adayları mülakatına MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca ve parti yöneticileri katılım gösterdi. Başvuru yapan 45 kişiyle tek tek görüşen heyet, aday adaylarıyla ilgili tek tek not aldı.  MHP İzmit İlçe Teşkilatı aday adayları mülakatına ise İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz ve yöneticiler katıldı. Derince’de 45 adayla gerçekleşen teşkilat İzmit’te ise 57 aday adayı ile görüştü. Adayların seçilmesinde büyük rol oynayacak olan İl Teşkilatı, aday adaylarıyla ilgili hazırladığı raporu MHP Genel Merkezi’ne gönderecek. Genel Merkez yapacağı incelemenin ardından belirleyeceği adayları İl Başkanlığı’na bildirecek. İl Başkanlığı 19 Şubat’ta kesin listeyi İl Seçim Kurulu’na bildirecek.

YORUM YAP