MHP Baro yönetimini istifaya çağırdı « İzmit Pusula Gazetesi

22 Haziran 2024 - 03:13

MHP Baro yönetimini istifaya çağırdı

MHP Baro yönetimini istifaya çağırdı
Son Güncelleme :

28 Kasım 2018 - 1:34

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir ve yönetimini AİHM tarafından serbest bırakılması istenen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili isim vermeden yaptığı açıklamadan dolayı istifaya çağırdı

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü,” Biz öncelikli olarak askeri helikopterimizin düşmesi sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, büyük Türk Milleti’ne başsağlığı diliyoruz. Düşeceği yeri, kimseye zarar gelmemesini hesaplayarak düştüler. Bunu ancak Türk askeri yapabilir” dedi.

 

KOCAELİ BAROSU İSTİFA EDEREK SEÇİME GİTMELİ

Kocaeli Barosu’nun AİHM kararı hakkında yaptığı açıklama ile ilgili Ünlü,” PKK ve KCK’nın Demirtaş tarafından AİHM’ın kararı hakkında açıklama yapan, serbest bırakılması yönünde uygulama bekleyen Kocaeli Barosu ve yönetimini derhal istifaya davet ediyoruz. Kocaeli Barosu KCK ve PKK alan sorumlusu lehine açıklama yaptıktan sonra işlevini yitirmiştir. Kocaeli Baro Başkanı ve yönetimini destekleyen tüm arkadaşlarımız hayal kırıklığına uğramıştır. Onurlu bir şekilde istifa etmelerine davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

GENEL BAŞKAN MİLLETE UMUT VERMİŞTİR

MHP İl başkanları toplantısının verimli geçtiğini vurgulayan Ünlü, “Geçtiğimiz hafta sonu Antalya’da düzenlenen ve iki gün süren MHP İl Başkanları toplantısının yararlı bir şekilde gerçekleştiğini söylemek isterim. Toplantının siyasete etkilerinin verimli olacağını belirtmek isterim. Genel başkanımızın siyasetin tıkanıklarını açmış; milletimize umut vermiştir. Milletimizin umudu ‘Cumhur İttifakı’ oldu.

 

MHP CUMHUR İTTİFAKINDA PAYINA DÜŞENİ YAPIYOR

Yerel seçimler ile ilgili açıklamalarda bulunan Ünlü,” 31 Mart 2019 mahalli idareler seçiminden Cumhur İttifakı’yla hükümetimizin güçlü bir şekilde çıkmasını umut ediyoruz. MHP Cumhur İttifakı’na inanıyor; önemini kavrıyor ve payına düşeni yapıyor. Kocaeli Başkan aday adaylarımız, ilçe başkanlarımız ve il teşkilatımız liderimizin arkasında gereğini yapıyor ve yapmaya devam edecektir. Hiçbir çatlak ses söz konusu değildir; hiçbir sorun yoktur” ifadelerinde bulundu.

 

İNCELEMELER SONUCU ADAY ADAYLIĞI REDDEDİLDİ

Darıca Belediye Başkan aday adayının istifası ile ilgili Ünlü, “MHP Kocaeli teşkilatları tek ses, tek nefes ve tek iradedir. Bu anlamda belediye başkan aday adaylarımızla ilgili Darıca Belediye Başkanı Ahmet Odabaşı’nın aday adaylığı düşürülmüş; aday adaylığı olumlu görülmemiştir. MHP Bilgi İşlem Merkezi, SIM Merkezi aday adayı incelemeleri sonucunda sosyal medya paylaşımları, söylemleri aday adaylığının düşürülmesine neden olmuştur” dedi.

 

13-0 CUMHUR İTTİFAKI KAZANACAKTIR

İttifak açıklamaları hakkında Ünlü,”Cumhur İttifakı’na, liderine inanan bir siyasi partiyiz. Kocaeli teşkilatlarının büyükşehirde ve ilçelerde aday adayı göstererek Cumhur İttifakı’na inanan bir teşkilatız. Her yerde Cumhur İttifakı kazanacaksa, bunun da gerekli görüşmeleri ileriki günlerde yapılacaktır. Görüşmeler nereye varırsa varsın Kocaeli’de 13-0 Cumhur İttifakı kazanacaktır” ifadelerinde bulundu.

YORUM YAP