Meteoroloji il, il uyardı: Ülke Genelinde Hava Durumu: Yağış ve Rüzgarla Dolu Bir Gün Öne Çıkıyor! « İzmit Pusula Gazetesi

10 Aralık 2023 - 17:48

Meteoroloji il, il uyardı: Ülke Genelinde Hava Durumu: Yağış ve Rüzgarla Dolu Bir Gün Öne Çıkıyor!

Meteoroloji il, il uyardı: Ülke Genelinde Hava Durumu: Yağış ve Rüzgarla Dolu Bir Gün Öne Çıkıyor!
Son Güncelleme :

12 Eylül 2023 - 0:24

Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyıları, Doğu Anadolu’nun doğusu, Tokat, Bitlis çevreleri, Amasya’nın kuzey ilçeleri ile bu akşam saatlerinde Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii, Adana ve Osmaniye’nin güneyi ile Hatay’ın batı kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ağrı, Iğdır ve Kars çevreleri ile Erzurum’un güneydoğusu ve Van’ın kuzey kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin altında, güney ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yarın (Salı) Ağrı, Iğdır ve Kars çevreleri ile Erzurum’un güneydoğusu ve Van’ın kuzey kesimlerinde kısa süreli ve yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

YORUM YAP