Marka’dan eğitime büyük destek « İzmit Pusula Gazetesi

15 Nisan 2024 - 19:33

Marka’dan eğitime büyük destek

Marka’dan eğitime büyük destek
Son Güncelleme :

09 Temmuz 2019 - 22:38

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının desteğiyle yenilikçi üretim metotlarına uygun olarak Çelik
İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Bilgisayarlı Makinen İmalatı ve kaynak atölyeleri kuruldu. Doğu Marmara Kalkınma Ajansının imalat Sanayiine Yönelik Eğitimin geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Güçlü Mesleki eğitim Güçlü imalat sanayi isimli projesi ile 600.000 TL hibe alan Çelik İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine CNC Torna ve CNC Dik İşleme Merkezleri alındı. Kurulan atölyelerde öğrenciler aldıkları eğitimler ile gerçek iş hayatındaki uygulamaları okulda yapabilme imkânına kavuştular.

Okul Müdürü Muharrem KARAKOÇ : “Doğu Marmara Kalkınma Ajansının desteği ile yenilikçi üretim metotlarına uygun olarak okulumuza bir kaynak atölyesi ve bir bilgisayarlı makine imalatı atölyesi kurulumu gerçekleştirdik. Proje kapsamında 1 CNC Torna ve 1 Dik İşlem Merkezi aldık.
Öğrencilerimize kurulan atölyelerde CNC makinelerinin kullanımı ile kaynak eğitimlerini vermiş olduk.

Böylece öğrencilerimizi iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikte eğitim verme imkânına kavuştuk. Doğu Marmara Kalkınma Ajansının desteklediği proje kapsamında 5 öğretmen projenin iştirakçi
firmalarından biri olan Tekiş Kalıp firmasında güncel bilgilerin anlatıldığı uygulamalı eğitimler aldılar. Proje kapsamında okulumuza bu büyük imkânı sağlayan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı yetkililerine, proje bizlere güvenen ve desteğini esirgemeyen İMES Organize Sanayi Bölgesine, Yılmaz Makine, Tekiş Kalıp, Üçaslar ve Tempa Panoya okulumuz adına teşekkür ediyoruz dedi.

YORUM YAP