Kuzey Irak’ta iki askerimiz şehit oldu « İzmit Pusula Gazetesi

1 Mart 2024 - 14:38

Kuzey Irak’ta iki askerimiz şehit oldu

Kuzey Irak’ta iki askerimiz şehit oldu
Son Güncelleme :

11 Şubat 2021 - 3:10

Kuzey Irak’ta Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 operasyonunda teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit oldu, 4 askerimiz ise yaralandı. Yaralı askerlerimiz hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, bölgede tespit edilen terör örgütüne ait hedeflere hava saldırısı düzenlendi. Düzenlenen hava saldırısında 2 askerimizi şehit eden ve 4 askerimizi yaralayan terör örgütü unsurlarına ağır darbe indirildi.

Konu ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada;

“Irak kuzeyi Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekâtında 10 Şubat 2021 tarihinde teröristlerle çıkan çatışma sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir.

Bölgede tespit edilen hedefler hava harekâtı ile isabetle vurulmuş, terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.” ifadelerine yer verildi.

İzmir Pusula Gazetesi olarak şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize ise acil şifalar dileriz.

YORUM YAP