KOTO 15. Meslek Komitesi’nden Özel Öğretim Kursları İstişare Toplantısı « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 10:07

KOTO 15. Meslek Komitesi’nden Özel Öğretim Kursları İstişare Toplantısı

Kocaeli Ticaret Odası 15.Meslek Komitesi, bünyesinde yer alan ‘Özel Öğretim Kursları’na özel istişare toplantısı düzenlendi.

KOTO 15. Meslek Komitesi’nden  Özel Öğretim Kursları İstişare Toplantısı
Son Güncelleme :

21 Şubat 2019 - 8:44

KOTO 15. Meslek Komitesi Başkanı Handan Kümeli’nin başkanlığındaki toplantıya KOTO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif Şen, Meclis Üyeleri Fatih Ekinci ve Yıldırım Yılmaz ile Komite Üyeleri İsmail Aydemir, Emrullah Yolasığmaz, Eray Camgöz, özel öğretim kurslarının yöneticileri katıldı.

ORTAK AÇIKLAMA

Toplantının açılış konuşmasında özel öğretim kurslarının görüşlerini almak için bir araya gelindiğini belirten KOTO 15. Meslek Komitesi Başkanı Handan Kümeli, “Komitemizde de hazırlanan özel öğretim kurslarının sorunlarını çeşitli yönleriyle yansıtan ortak metni, ortak görüş olarak ilimiz milletvekillerine rapor halinde ulaştıracağız” dedi.

SEKTÖRÜN GÖRÜŞLERİ

Toplantıda söz alan özel öğretim kurslarının sahip ve yöneticileri, sınavların ve nitelikli okulların var olduğu sürece özel öğretim kurslarının da olacağına vurgu yaparak, “Özel öğretim kursları temel liselerin kapatılmasıyla daha da önem kazanmıştır. Bu ihtiyacın halk eğitim merkezleri ve belediyelerin akademi liseleriyle karşılanamayacağı aşikardır. Özel öğretim kurslarıyla ilgili mevzuatların öğrencilerin sosyal- kültürel durumları göz önüne alınarak ve fırsat eşitliği sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmesi, istihdam sağlayan- vergisini ödeyen ve bu işi bilen özel sektöre de çalışma izni verilmesi, velilerimizin ve ülkemizin yararına olacağı düşünülmektedir” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP