Körfezli öğrencilere, Başkan Söğüt’ten ziyaret « İzmit Pusula Gazetesi

5 Haziran 2023 - 05:58

Körfezli öğrencilere, Başkan Söğüt’ten ziyaret

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Sarnıç Han İş Merkezi’nde hayata geçirilen “Körfez Halk Kütüphanesi’ni ziyaret etti, öğrencilerle bir araya geldi.

Körfezli öğrencilere, Başkan Söğüt’ten ziyaret
Son Güncelleme :

30 Mart 2023 - 15:27

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Körfez’i eğitim kenti yapma yolunda gerekli adımları atarken, öğrencilerle bir araya gelmeyi de ihmal ediyor. Bu bağlamda; 27 Mart – 2 Nisan Kütüphane Haftası sebebiyle, Körfez Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan “Halk Kütüphanesi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Şener Söğüt, öğrencilerle buluştu. Onların talep ve isteklerini dinledi. 

SOHBET ETTİ, TAVSİYERLERDE BULUNDU
Sınavlara hazırlanmak, ders çalışmak ve kitap okumak için, yapımı Körfez Belediyesi tarafından tamamlanan “Körfez Halk Kütüphanesi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Şener söğüt, öğrencilerle yakından ilgilendi. Herhangi bir talepleri olup olmadığını soran, öğrencilerin ders durumları ve çalışmaları hakkında da bilgiler edinen Başkan Söğüt, onlara kendilerini geliştirmeleri yönünde de tavsiyelerde bulundu.

YILLARIN HAYALİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜK
Körfez’de yılların hayali olan kütüphaneyi hayata geçirmekten duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Söğüt, “İlçemizde 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın faydalanabileceği büyük bir kütüphanemiz yoktu. Ekibimizle birlikte gerekli görüşmeleri yaptık, proje aşamalarını değerlendirdik. Ve bugün hamd olsun, öğrencilerimizin keyifle ders çalışabilecekleri, vatandaşlarımızın tüm kitap kaynaklarına ulaşabileceği bir Kütüphaneyi hayata geçirdik. Körfez’de yılların hayalini gerçeğe dönüştürdük. Tüm Körfezli gençlerimize, hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

YORUM YAP