Körfez’de İstanbul’un fethi kutlandı « İzmit Pusula Gazetesi

24 Eylül 2023 - 00:58

Körfez’de İstanbul’un fethi kutlandı

İstanbul’un Fethi’nin 570. yıl dönümü sebebiyle Körfez’de de bir program düzenlendi. Programda konuşan Başkan Söğüt, “Fethin 570. yıl dönümünü gururla kutluyoruz” dedi

Körfez’de İstanbul’un fethi kutlandı
Son Güncelleme :

31 Mayıs 2023 - 9:43

İstanbul’un Fethi’nin 570. yıl dönümü sebebiyle Körfez’de Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde program düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda Oruç Reis Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından muhteşem bir gösteri gerçekleştirildi. Programda ayrıca hafta boyunca düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında derece elde eden öğrencilere plaket takdim edildi.

 

GENİŞ KATILIM VARDI

Programa; Körfez Kaymakamı Uğur Kalkar, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Garnizon Komutanı Gökhan Güllüoğlu, Körfez Cumhuriyet Başsavcısı Ali Mesut Kavak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sergülen Kurt, kamu kurum müdürleri, STK temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

MUHTEŞEM GÖSTERİ

Programda gösterilerinden sonra öğrencileri tebrik eden Başkan Şener Söğüt, “Programın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Peygamberimizin müjdesine mazhar olan, çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet Han’ı ve kahraman ordusunu rahmetle yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP