Körfez Kampüsü 24 Aralık’ta açılıyor « İzmit Pusula Gazetesi

22 Mayıs 2024 - 23:17

Körfez Kampüsü 24 Aralık’ta açılıyor

Körfez Kampüsü 24 Aralık’ta açılıyor
Son Güncelleme :

21 Aralık 2018 - 16:36

Körfez Belediyesi tarafından tamamı kendi özkaynaklarıyla hayata geçirilen Kocaeli Üniversitesi Körfez Kampüsü’nün açılışı 24 Aralık’ta gerçekleştirilecek

Körfez Belediyesi tarafından 22 bin metrekarelik alanda hayata geçirilen ve eğitimin bu sene başladığı Körfez Kampüsü’nün resmi açılışı 24 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Şu an için Kocaeli Üniversitesi’ne yeni başlayan öğrencilerin yer aldığı Yabancı Diller Yüksekokulu’nun eğitim gördüğü kampüste, ilerleyen dönemde Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Okulu da yer alacak ve öğrenci sayısı 4 bin 500’e yükselecek.

 

SARAÇ VE KIŞLA DA KATILACAK

Yarımca Atalar Mahallesi Bağdat Caddesi’nde eski belediye binasının yer aldığı bölgede hayata geçirilen Körfez Kampüsü için 24 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan açılış törenine; YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. İsrafil Kışla, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, milletvekilleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda davetli katılacak. Açılış saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

 

3 BİNADAN OLUŞUYOR
Körfez’in çehresini tamamen değiştiren Kocaeli Üniversitesi Körfez Kampüsü, 35 milyon liralık yatırımla hayata geçirildi. Geleneksel ve modern mimari senteziyle inşa edilen Körfez Kampüsü’nün giriş kapısında da Selçuklu mimarisi uygulandı. Nisan 2017’de temeli atılan ve 22 bin metrekarelik alan üzerine kurulan kampüste; 2 fakülte binası, 1 idari bina olmak üzere toplamda 3 bina yer alıyor. Fakülte binaları dersliklerden oluşurken, idari binada dekanlıklar ve öğretim üyeleri için odalar yer alıyor.

 

HAYAL DENİLENİ BAŞARDI

Daha önce sadece bir fakülteye göre yapımı planlanan fakülte binası için Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, ‘bu arsa için bin öğrencili bir fakülte olmaz’ diyerek kampüs yapılması için girişimlerde bulunmuş ve eski belediye binasının yapılan protokol ile Kocaeli Üniversitesi’ne kazandırılması kararlaştırılmıştı. Başkan İsmail Baran’ın ‘vizyon projeleri’ arasında yer alan kampüste 4 yıl içerisinde 4 bin 500 öğrenci eğitim görecek.

YORUM YAP