SON DAKİKA

İzmit Pusula Gazetesi
Güney Eralp

Körfez Belediyesi’nden öğrencilere ‘çevre bilinci’ semineri

2022-2023 eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte, Körfez Belediyesi tarafından çevre eğitim seminerlerinin de startı verildi. Çevre Eğitim Semineri programının ilki, Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’yle başladı.

Körfez Belediyesi’nden öğrencilere ‘çevre bilinci’ semineri
Bu haber 26 Eylül 2022 - 15:21 'de eklendi

Öğrencilere; çevre bilincini aşılamak ve geri dönüşüm alışkanlığını kazandırmak için her yıl düzenli olarak ilkokul, ortaokul ve liselerde Körfez Belediyesi’nce verilen Çevre Eğitim Seminerleri 2022-2023 eğitim ve öğretim döneminde de başladı. Bu kapsamda çalışmalarını gerçekleştiren Temizlik İşleri Müdürlüğü çevre birimi ekipleri ilk olarak; Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

BİLGİLER AKTARILDI

Proje kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Birimi, Lise öğrencilerine sıfır atık konusunda bilgilendirme eğitimi verdi. Sıfır atık prensibi kapsamında hazırlanan eğitim materyalleri ile konteynırla toplama, ambalaj atıkları ve çevre kirliliği hakkında bilgiler aktarıldı. Düzenlenen seminerde ayrıca, elektronik atık sergisi de yapıldı.

BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Eğitimlerde projenin ekonomiye ve çevreye büyük fayda sağlayacağını belirten Körfez Belediyesi Körfez Belediyesi Çevre Teknikeri Ufuk Salih Kaya, “Belediyenin en büyük işlerinden biri temizlik işidir. En önemli hususlardan biri de atıkların aynı cins atıklar olmamasıdır. Bütün bu atıkları toplayıp ayrıştırmak ekstra bir külfet anlamına geliyor ve bu külfet hepimizin cebinden çıkıyor. Hem ekonomimiz hem de çevremiz için, doğamıza sahip çıkmalıyız” dedi.

Yetkililer, yıl sonu boyunca tüm okullarda seminerlerin devam edeceğini belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA