Köpek katliamına soruşturma açıldı « İzmit Pusula Gazetesi

1 Mart 2024 - 14:42

Köpek katliamına soruşturma açıldı

Köpek katliamına soruşturma açıldı
Son Güncelleme :

12 Aralık 2020 - 17:08

Geçtiğimiz gün gazetelerde yayınlanan ve köpeklerin uyuşturucu iğne ile öldürülmesine Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma açıldı.

Gazetelerde ki haberleri dikkate alan Cumhuriyet Savcılığı konu olan katliamla ilgili olarak yayınladığı basın açıklamasında:

“İzmit ilçesinde köpek katliamı yapıldığı yönünde 11 Aralık 2020 tarihinde çeşitli basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medya araçlarında yer alan haberler, Cumhuriyet Başsavcılığımızca ihbar olarak değerlendirilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği tarafından olayla ilgili yapılan ön araştırmada; Olayın, İzmit Belediyesi görevlilerinin sokak köpeklerini hayvan barınaklarına nakletmek amacıyla gerçekleştirdikleri rutin faaliyetler sırasında gerçekleştiği ve köpeklerin uyuşturucu iğne ile vurulduktan sonra telef oldukları öğrenilmiştir. Söz konusu olaya sebebiyet veren, kastı ve kusuru bulunan İzmit Belediyesi görevlisi veya görevlileri hakkında “Görevi Kötüye Kullanma” suçundan soruşturma başlatılmıştır. Soruşturmamız titizlikle devam etmektedir. Gerek duyulması halinde ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP