‘’Kocaeli’nin turizm yönünü ortaya çıkaracağız’’ « İzmit Pusula Gazetesi

19 Nisan 2024 - 04:28

‘’Kocaeli’nin turizm yönünü ortaya çıkaracağız’’

Başkan Büyükakın, Kocaeli’nin çekim merkezlerinden biri olan Ormanya’da ziyaretçilerle bir araya geldi.

‘’Kocaeli’nin turizm yönünü ortaya çıkaracağız’’
Son Güncelleme :

08 Temmuz 2019 - 22:15

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, dört bin dönümlük alanda Kocaeli halkının ve komşu illerden gelen ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Ormanya’da vatandaşlarla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu’nun da yer aldığı incelemede, vatandaşlarla samimi sohbetler gerçekleştiren Başkan Büyükakın, “İnsanımızın aile fertleriyle doğa ve hayvanlarla iç içe olması, çocuklarıyla huzurlu bir gün geçirmesi bize mutluluk veriyor. Bu mutluluğa belli zamanlarda biz de şahitlik ediyoruz” dedi.

“SANAYİ ŞEHRİ ALGISINI KIRACAĞIZ”

Büyükşehir Belediyesi olarak büyük emek verdiğimiz doğal yaşam parkımıza Kocaeli halkı ve çevremizdeki illerden gösterilen ilgi ile Ormanya’nın bir cazibe merkezi haline geldiğini ifade eden Başkan Büyükakın, “Biz Kocaeli’nin “Sanayi Şehri” algısını bu çaptaki büyük projelerle kırıp şehrin güzellikleriyle birlikte turizm yönünü de ortaya çıkaracağız” vurgusu yaptı.  Ormanya’yı ziyaret eden vatandaşların memnuniyetlerine ve mutluluklarına ortak olan Başkan Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi olarak Ormanya’ya çok büyük önem veriyoruz. Halkımızın bu alanda daha mutlu olması için çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdüreceğiz” ifadelerini de sarf etti.

 

AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ ORMANYA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafında yapılan Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı olma özelliğine sahip olan Ormanya’nın açıldığı günden beri yoğun ilgi görmeye devam ettiğine de dikkat çeken Başkan Büyükakın, “Doğal çevresiyle birlikte dört bin dönümlük alana kurulu olan doğal yaşam parkımız Hayvanat Bahçesi, Vahşi Yaşam Alanı, Çadır ve Karavan Kamp Alanı, Yürüyüş ve Bisiklet Parkurları, Yaban Hayat Rehabilitasyon Merkezi ve Doğa Okulu olmak üzere 6 ana bölgeden oluşuyor. Bu sayede halkımızın tüm beklentilerine ve ihtiyaçlarına cevap veriyoruz” diyerek açıklamalarını tamamladı. Başkan Büyükakın, Ormanya’ya gelen vatandaşlarla ve çocuklarla hatıra fotoğrafı ektirmeyi de ihmal etmedi.

YORUM YAP