Kocaeli’de eylem yasağının süresi uzatıldı « İzmit Pusula Gazetesi

28 Kasım 2023 - 20:22

Kocaeli’de eylem yasağının süresi uzatıldı

Kocaeli Valiliği’nden yapılan açıklamada cezaevleri önlerinde yapılan eylemlerin önüne geçmek adına il genelindeki tüm eylemlerin 15 gün süreyle bir kez daha yasaklandığı bildirildi

Kocaeli’de eylem yasağının süresi uzatıldı
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2019 - 0:08

Kocaeli Valiliği, terör örgütü PKK’nın sözde lideri Abdullah Öcalan’a destek vermek amacıyla yapılan açlık grevi eylemlerine 22 Nisan tarihinde yasak getirmişti. Valilik cezaevlerinde yapılan açlık eylemlerinin yanı sıra cezaevi önlerinde yapılmaya başlanan eylemleri de yasaklamıştı. 22 Nisan tarihinde başlayan 15 günlük yasak bugün sona eriyor. Kocaeli Valiliği’nden yapılan duyuruda yasağın 15 gün daha uzatıldığı belirtildi. 7 Mayıs tarihinde başlayacak 15 günlük yasak 21 Mayıs’ta sona erecek.

Valilikten yapılan açıklama şöyle;

09.04.2019 tarihinden itibaren devam eden günlerde Ceza İnfaz Kurumları önünde PKK /KCK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’a uygulandığı söylenen -sözde- tecritin kaldırılması talebi ile ülkemiz genelinde, cezaevlerinde tutuklu/hükümlü bulunan PKK/KCK terör örgütleri mensuplarınca başlatılan süresiz/dönüşümsüz açlık grevi eylemlerine -sözde- destek vermek amacıyla, cezaevleri önünde yapılması planlanan eylem/etkinlikler ile ilgili olarak, provokatif eylemlerin yaşanabileceği, karşıt görüşlü grupların bir araya gelerek telafisi mümkün olmayan olaylara sebebiyet verebileceği ve böylece kamu düzenin ve kamu güvenliğinin bozulacağına yönelik ciddi duyumların alınması sebebiyle, ilimiz genelinde bu amaca yönelik gerçekleştirilebilecek, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant, çadır kurma, bildiri dağıtma, protesto eylemi vb. eylem/etkinlikler ile bu eyleme destek vermek amacıyla, eylem ve etkinlik düzenlemek için gelen araçların ve şahısların ilimiz sınırlarına girişlerinin engellenmesi ile belirtilen konuların devamı niteliğindeki her türlü eylem/etkinliklerin 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 7. ve 17. Maddeleri hükmü gereğince, Kocaeli İl sınırları içerisinde 07.05.2019 günü saat:00.01’den 21/05/2019 günü saat:24.00’a kadar (15) gün süre ile Valilik Makamı’nın 06.05/2019 tarih ve 1227 sayılı Olur Emri ile yasaklanmıştır.

YORUM YAP