Kocaeli Üniversitesi’nden açıklama geldi: “Kazanın gerçekleştiği güzergahın Üniversitemizin yetki alanı olan Umuttepe Yerleşkesi sınırları dışında” « İzmit Pusula Gazetesi

8 Aralık 2023 - 22:02

Kocaeli Üniversitesi’nden açıklama geldi: “Kazanın gerçekleştiği güzergahın Üniversitemizin yetki alanı olan Umuttepe Yerleşkesi sınırları dışında”

Dün yaşanan talihsiz kaza sonrasında Kocaeli Üniversitesi tarafından kamuoyu açıklaması yayınlandı.

Kocaeli Üniversitesi’nden açıklama geldi: “Kazanın gerçekleştiği güzergahın Üniversitemizin yetki alanı olan Umuttepe Yerleşkesi sınırları dışında”
Son Güncelleme :

18 Ekim 2023 - 0:34

Dün yaşanan talihsiz kaza sonrasında Kocaeli Üniversitesi tarafından kamuoyu açıklaması yayınlandı. Kocaeli Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada: “Dün yaşanan talihsiz kaza sonucunda kaybettiğimiz öğrencimizin derin üzüntüsü ve acısını yaşarken, bazı sosyal mecralarda kazanın başıboş sokak hayvanlarından kaynaklandığı ve kurum olarak bu konuda önlem almamamız nedeniyle bu tür bir olaya sebebiyet verdiğimiz yönünde birtakım iddialar ortaya atılmıştır.
Kazanın gerçekleştiği güzergahın Üniversitemizin yetki alanı olan Umuttepe Yerleşkesi sınırları dışındaki karayolunda vuku bulması yanında, yapılan savcılık incelemesi, güvenlik kamerası kayıtları ve görgü tanıkları tutanaklarında ortaya atılan bu iddiaları destekleyecek herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.
Kaldı ki, geçtiğimiz aylarda üniversitemiz yetki sınırları içindeki yerleşke alanında öğrenci ve personelimizin artan şikayetleri göz önüne alınarak yetkili kamu kurumlarımız ve mahalli idareler nezdinde girişimlerde bulunulmuş, böylece hem sokak hayvanlarının zarar görmesini engelleyen hem de mağduriyetleri giderebilecek birtakım önlemler alınmıştır.
Kocaeli Üniversitesi olarak, aileleri tarafından bizlere emanet edilen her bir öğrencimize rahat ve huzurlu bir eğitim ortamı sağlamak temel görevimizdir. Bu amaçla, hem Umuttepe yerleşkemiz içinde hem de etrafındaki mahallelerde başıboş sokak hayvanlarının rehabilitasyonu başta olmak üzere, bu hayvanlardan kaynaklanabilecek mağduriyetlerin en aza indirgenmesi için Belediyelerimiz ve ilgili kuruluşlarla yoğun iş birliğimiz devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.
NE OLMUŞTU?
Dün gece saat 18:00 sularında Kocaeli Üniversitesi Umuttepe kampüsü dışında yoldan karşıdan karşıya geçmeye çalışan Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitim gören 21 yaşında ki Batuhan Yener Kaymak isimli gence yoldan geçen bir araç çarpmış ve öğrencisi Batuhan Yener Kaymak isimli genç öğrenci hayatını kaybetmişti.
İzmit Pusula Gazetesi olarak hayatını kaybeden genç öğrenci Batuhan Yener Kaymak’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.
Resim

YORUM YAP