Kırkyama bu yıl dolu dolu geçti « İzmit Pusula Gazetesi

5 Haziran 2023 - 16:05

Kırkyama bu yıl dolu dolu geçti

Gölcük Belediyesi tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Kırkyama Şenliği birçok etkinlik ve dolu dolu sanat etkinlikleriyle sona erdi. Şenlik kapsamında Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği tarafından “Foto Safari” yarışması düzenlenirken, dereceye girenlere ödülleri Başkan Sezer ve Milletvekili Katırcıoğlu verdi.

Kırkyama bu yıl dolu dolu geçti
Son Güncelleme :

27 Ağustos 2019 - 0:17

Gölcük Belediyesi tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Kırkyama Şenliği birçok etkinlik ve dolu dolu sanat etkinlikleriyle sona erdi. UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz ve Ankara Halk Kültürü ve Sanatı Araştırma Merkezi Başkanı Ahmet Şenol’unda davetli olarak katıldığı, Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda halkın çok yoğun ilgisiyle gerçekleştiren şenliklere Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve ekibi ev sahipliği yaparken, Rusya’dan 11, Güney Kore’den 5, Japonya’dan 2, İspanya’dan 1, Makedonya’dan 1, Mısır’dan 1, ülkemizin çeşitli illerinden 101 sanatçı katıldı.

VATANDAŞLAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı’nda Perşembe günü yabancı sanatçıların sergi açılışıyla başlayan uluslararası şenlik,  Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda cuma gününden itibaren sergilerle ve çeşitlik sanat etkinlikleriyle devam etti. Halk Dansları Gösterilerinin ve müzik dinletilerinin sunulduğu şenlikte, davetlilere geleneksel Türk yemeklerinin de ikramı yapıldı. Değirmendere’de dolu dolu sanat günleri yaşanırken, vatandaşlarda açılan sergilere ve yapılan etkinliklere büyük ilgi gösterdi.

TÖRENE KATIRCIOĞLU KATILDI

Ayrıca etkinlik boyunca Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD) tarafından “Foto Safari” yarışması düzenlendi. Şenliğin son günü de dereceye giren fotoğraf sanatçılarına törenle ödülleri verildi. Törene AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, GFSD Başkanı İsmail Ekiz, fotoğraf sanatçıları ve vatandaşlar katıldı.

FOTOĞRAFLAR ÇOK BEĞENİLDİ

Dereceye giren ve sergileme hakkı kazanan fotoğraflar şenlik alanında sergilenirken, törene katılan protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından çok beğenildi. Başkan Sezer ve Milletvekili Katırcıoğlu böyle bir yarışmaya imza attığı için İkiz ve ekibine teşekkür ederken, dereceye girenlere de ödüllerini ve belgelerini verdiler.

MİNGİ JUNK HAYRAN BIRAKTI

Dünyaca Ünlü Sanatçı Güney Koreli Mingi Junk’un dikiş makinesiyle portre resim yapması ise şenlik boyunca büyük ilgi çekti. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in ve katılımcıların büyük bir el becerisiyle dikiş makinesiyle resmini yapan Mingi Junk, herkesi kendisine hayran bıraktı. Akşam saatlerinde yapılan canlı müzik ve çeşitli etkinliklerle şenlik son buldu.

YORUM YAP