Kentini Tanıyan, Kendine Güvenen Gençler İçin Bilgi Yarışması « İzmit Pusula Gazetesi

21 Şubat 2024 - 17:21

Kentini Tanıyan, Kendine Güvenen Gençler İçin Bilgi Yarışması

Koronavirüs salgını dolayısıyla sosyal ve kültürel imkânlardan mahrum kalan gençler için Başiskele Belediyesi tarafından ‘Kentimi Tanıyorum, Kendime Güveniyorum” bilgi yarışması duyuruldu.

Kentini Tanıyan, Kendine Güvenen Gençler İçin Bilgi Yarışması
Son Güncelleme :

25 Ocak 2021 - 15:50

Başiskele Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen “Kentimi Tanıyorum, Kendime Güveniyorum” Bilgi Yarışması’na Başiskele’de ikamet eden ve eğitim gören 15-20 yaş arası tüm gençler katılım gösterebilecek.

BAŞVURULAR ALINMAYA BAŞLADI: SON KATILIM 1 ŞUBAT

Mavi Yeşil Başiskele’nin tanınırlığını arttırmak, toplumun ulusal değerlerini ön planda tutarak milli duyguları güçlendirmek ve bu ulusal bağlılığı gelecek kuşaklara taşıyabilmek, ilçede yaşayan ve öğrenim gören gençlerin Başiskele ile ilgili bilgi kazanmalarını sağlamak, sahip oldukları bilgileri tazelemek, zamanı verimli şekilde kullanma ve karar verme becerilerini sınamalarına olanak vermek, özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, öğrencilere yarışma kültürü kazandırmak, öğrencilerin sınavlara hazırlanmasına yardımcı olmak, gençlerin toplum içinde kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini kentlilik bilinci aşılayarak gelecek nesillerin Başiskeleli olma aidiyet hissiyatını geliştirmek amacıyla düzenlenen Ödüllü Bilgi Yarışması’na internet üzerinden başvurular başladı.

Başvuruların https://basvuru.basiskele.bel.tr/ web adresinden 22 Ocak Cuma gününden itibaren başladığı çevrimiçi yarışmaya son başvuru tarihi 1 Şubat Pazartesi olarak belirlendi.

FİNAL 12 ŞUBAT’TA YÜZ YÜZE OLACAK

Ön başvuru, ön eleme ve final olmak üzere üç ayrı aşamada yapılacak yarışmada,  ön başvurusu kabul edilen yarışmacılar, SMS ile bilgilendirilerek internet üzerinden eş zamanlı bir ön eleme sınavına girecek. Ön elemeyi geçerek finale kalan yarışmacılar Başiskele Belediyesi Meclis Salonu’nda bir moderatör eşliğinde yüz yüze sorulan soruları cevaplandıracak.  12 Şubat Cuma günü saat 13:30-15:00 saatleri arasında yapılacak final sonrası dereceye girenler belli olacak.

Bilgi Yarışmasının final bölümü aynı günün akşamı saat 20:00 da belediyenin tüm sosyal medya hesaplarından yayınlanacak.

 

DERECEYE GİRENLERE VERİLECEK ÖDÜLLER

Yarışma sonunda dereceye girecek gençlere ödüller verilecek. Birinciye tablet bilgisayar, ikinciye bisiklet ve üçüncü olan yarışmacıya ise akıllı saat hediye edilecek.

Başiskele Belediyesi tarafından yarışmaya katılan ve finale kalan tüm yarışmacılara da sürpriz hediyeler verecek.

YARIŞMA KOŞULLARI VE ŞARTLARI

“Kentimi Tanıyorum, Kendime Güveniyorum” Bilgi Yarışması hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, 444 41 10 ve 0262 310 12 00 belediyenin Çağrı Merkezi numaralarını arayarak ve https://basvuru.basiskele.bel.tr/ linkinden yarışma koşulları ve şartlarını öğrenebilecekler.

YORUM YAP