Karamürsel Köprülü Kavşağında tünel kazısına başlandı « İzmit Pusula Gazetesi

1 Mart 2024 - 13:22

Karamürsel Köprülü Kavşağında tünel kazısına başlandı

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağında, tünel kazı çalışmalarına başlandı

Karamürsel Köprülü Kavşağında tünel kazısına başlandı
Son Güncelleme :

05 Ocak 2021 - 13:05

D-130 Karayolunun Karamürsel geçişine, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağında yan yolların tamamlanmasının ardından tünel kazısına başlandı. Ulaşıma büyük kolaylık sağlayacak battı-çıktı 19 metre genişliğinde 296 metre kapalı kesite sahip olacak. Tünel yapımı için gerçekleştirilen kazı çalışmalarında, 100 bin metreküp yaklaşık 10 bin kamyon hafriyat çıkarılacak.

 ÖNEMLİ BİR AŞAMAYA GELİNDİ

D-130 Karayolu’nun Karamürsel geçişi, şehirlerarası yolcu ve lojistik taşımacılığının önemli güzergâhlarından.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda dev bir projeyi bölgeye kazandırmak için hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Bu doğrultuda Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağı çalışmalarında önemli bir aşamaya gelindi.

 ŞEHİRLERARASI ULAŞIMI DA RAHATLATACAK

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Karamürsel Kent Meydanı Köprülü Kavşağı’nda sıra tünel kazısında. 19 metre genişliğinde 296 metre kapalı kesite sahip battı çıktıda ekipler tünel kazısı için çalışmalara başladı. Çalışmaların tamamlanmasıyla şehirlerarası yolcu ve lojistik taşımacılığın önemli güzergâhlarından biri olan Karamürsel’de kent içi trafiğin yanı sıra şehirlerarası ulaşım da rahatlamış olacak.

 TRAFİK YER ALTINA ALINACAK

Transit trafik nedeniyle merkez ışıklarda araç trafiği yaşanan bölgede, ışıklarda uzun süre beklemek durumunda kalınıyordu. Şehrin giriş ve çıkışlarında uzun kuyruklar oluşuyordu. Transit giden trafik yerin altına alınacağı için üst taraftan güvenli ve hızlı bir şekilde Karamürsel merkezine giriş çıkış imkânına kavuşulmuş olacak.

YORUM YAP