Karamollaoğlu: Geleceğin için Değiştir Kocaeli « İzmit Pusula Gazetesi

25 Haziran 2024 - 06:46

Karamollaoğlu: Geleceğin için Değiştir Kocaeli

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu ilimizde düzenlediği mitingde binlerce kişiye “Değiştir Kocaeli” sloganıyla seslendi. Karamollaoğlu, “Benim seçim vaadim geçici birkaç maddiyata, daha doğrusu seçim rüşvetine dayanmaz” dedi

Karamollaoğlu: Geleceğin için Değiştir Kocaeli
Son Güncelleme :

02 Haziran 2018 - 21:25

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, Perşembe Pazarı Alanı’nda düzenlenen coşkulu mitingde binlerce partili ve vatandaşla buluştu. Mitinge CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, Cumhur İttifakı’nda yer alan partilerin temsilcileri CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, milletvekili adayları katılım sağladı. Coşkulu kalabalığın içinde yer alan Kocaelispor Taraftar Derneği Başkanı Enver Güler ve yönetimi de dikkat çekti. Mitingde konuşan SP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, “Benim seçim vaadim geçici birkaç maddiyata, daha doğrusu seçim rüşvetine dayanmaz. Benim sizlere vaadim bu bozuk gidişatın kökten değiştirilmesi” dedi.

İLK GELEN KÜÇÜKKAYA OLDU

SP Kocaeli İl Teşkilatı, Perşembe Pazarı’nı flama ve bayraklarla donatırken, polis ekipleri alan etrafında yoğun güvenlik önlemi aldı. Saadet Partisi’nin ittifak yaptığı CHP ve İYİ Parti İl Başkanları da programa davet edilirken, alana ilk gelen isim CHP İzmit İlçe Örgütü’nün eski İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya oldu. CHP Kocaeli İl Örgütü ve İYİ Parti İl Teşkilatı, Saadet Partisi’nin Perşembe Pazarı Alanı’nda düzenlediği mitinge katılarak ittifak yaptıkları SP’ye destek verdiler.

ESKİ SEÇİM HAVASI YOK

Mitingin açılış konuşmasını gerçekleştiren SP İl Başkanı Nurettin Çelik, “Ramazan ayı içerisinde çok kutlu bir görev için bugün sizler bu meydanda yerinizi aldınız, hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Eski bildiğimiz seçim havası şu an yok. Ama kendi havasına sokmak lazım. Seçim bir savaş değil yarış.  Genel Başkanımız ilimizden pırıl pırıl adaylar çıkardı. Çalışmalarımıza başladık. Bu hükümet zamanı bir köprü yapıldı. İktidar bizden önce Eskihisar’a geçerdi kendi feribotuyla geçerdi. Şimdi kendilerine geçişler hızlı olsun diye köprü yaptı ama o da kullanmıyor. Biz tüm Türkiye’nin yapılan tesislerden geçmesi için gereken çalışmaları yapacağız” ifadelerini kullandı.

YENİ BİR SAYFA İÇİN GELİYORUZ

Ardından söz alan SP Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Adayı Sinan Ejderoğlu, “Uzun süredir şehrimizi adım adım dolaşıyoruz ve çalışmalarımızı yapıyoruz. Esnafımızın tedirginliğini yerinde görüyoruz. Çiftçimizin emeğinin karşılığını almadığına görüyoruz. Memurlarımız sistemin kurbanı oluyor. Sanayicimiz finans hokkabazlarına terk ediliyor. Milletin parası şatafata, gösterişe gidiyor. Milletimize yeni bir sayfa açmak için biz geliyoruz. Millete yaramayan istikrarın sıkıntılarını masaya yatırma vakti gelmiştir. Kalkınmanın öncüsü olmak halkımızın hak ettiği refah ve özgürlüğe kavuşturmak çağımız gereği daha mümkün hale gelmiştir. Yeter ki çalışmayı bilen kadrolar yönetime gelsin. İşte bizim farkımızda burada. Kadrolarımızla birlikte çalışma tutkusuna sahibiz” şeklinde konuştu.

GENÇLER İÇİN HİÇ TEDBİR ALINMADI

Daha sonra sloganlar eşliğinde kürsüye çıkan Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, “Bir seçime gidiyoruz. Elbette bu seçimin barış ve huzur içinde yapılmasını arzu ediyoruz. Seçimler siyasi partilerin birbiriyle kavga ettikleri, suçlamalarda bulunduğu ortamlar olmamalı. Siyasi partiler ülkelerin problemlerini çözmek için var. Elbette her konu için her siyasi partinin politikaları vardır. Bunlar her partinin aynı görüşü taşımasını gerektirmez. Bunlara inat ben seçim gününe kadar kimseyle kavga etmeden, bazı iftiralarda bulunan insanların seviyesine düşmeden ülkemiz için çözüm önerileri sunmaya ısrarla devam edeceğim. Gençlerimiz burada, gençlerimiz bizim geleceğimiz. Yarın bu ülkenin sorunlarını gençlerimiz üstlenecek. Kendilerine bir görev verildiği zaman başarılı bir şekilde fedakarca çalışacaklar. Bugüne kadar gençlerimizin ihtiyaçları için hükümet hiçbir ciddi tedbir almadı. Bugünkü iktidar adalete bakıyor inşaat görüyor, sağlığa bakıyor inşaat görüyor, eğitime bakıyor inşaat görüyor. Biraz bunların içini görün” ifadelerine yer verdi.

 

BEN SEÇİM RÜŞVETİ VERMEM

Devamında Karamollaoğlu, “Önce bu gençlerimizin değerlerini ihya etmeye, siyasiler olarak onlara örnek olmaya mecburuz. Malı mülkü her şeyin önünde tutarsanız gençler değil üç kağıtçılar itibar görmeye başlar. Bizim gibi düşünsün düşünmesin herkesle kucaklaşmalıyız. Bu ülkeyi kutuplaştırmaya çalışanlara rağmen bunları başaracağız. Bunlar biraz nezaket öğrensin, herkese vatan haini diyorlar. Eğer bir memlekette adalet sağlanmıyorsa birileri kendi inandığı adaleti sağlamaya çalışır ve anarşi artar. Küfürle yönetim devam edebilir ama zulümle asla devam etmez. Biz adaleti hakim kılmayı, barışın tesisinde en önemli adımlardan biri olarak görüyoruz. Benim seçim vaadim geçici birkaç maddiyata daha doğrusu seçim rüşvetine dayanmaz. Benim sizlere vaadim bu bozuk gidişatın kökten değiştirilmesi. Türkiye’de işsiz kalmaması, gelir dağılımında adaletin tesisi” şeklinde konuştu.

 

KOCAELİ’DE YAŞAYANLAR ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNİYORLAR

Son olarak Kocaeli ile ilgili konuşan Karamollaoğlu, “Kocaeli bir sanayi kenti oldu. Üzülerek söylüyorum burada çalışanlar asgari ücret mertebesinde bir gelire sahip. Sanayiciler ve yatırımcılar ücretleri arttıracaklar gibi bir hisse kapılmasın. Sizler insanları açlık sınırında tutarsanız ekonomi gelişemez. Ben enflasyondan arındırılmış bir orandan bahsediyorum. Enflasyon yüzde 10, sen de yüzde 10 zam yapıyorsun. Senin yaptığın bir zam değil ki. Bunlar esnafımız için de geçerli. Onlar da kazandıklarını zamlara vergilere veriyorlar” ifadelerini kullandı.

YER SOFRASI KURDULAR

Konuşmasını tamamlayan Karamollaoğlu’na Kocaelispor Taraftar Derneği Başkanı Enver Güler Kocaelispor atkısı hediye etti. Daha sonra Cumhurbaşkanı Adayı Karamollaoğlu, milletvekili adayları ile sahnede toplu fotoğraf çektirdi. Mitingin ardından partililer ve vatandaşlar Perşembe Pazarı Alanı’nda kurdukları iftar sofralarında oruçlarını açarken Karamollaoğlu, Antalya mitingi nedeniyle iftara katılamadı.

 

YORUM YAP