Kaplanoğlu’na özel ödül « İzmit Pusula Gazetesi

18 Haziran 2024 - 02:41

Kaplanoğlu’na özel ödül

Haberler Yaşam Haberleri Kaplanoğlu’na özel ödül Kaplanoğlu’na özel ödül KÜLTÜR – SANAT SERVİSİ Yaşam Haberleri Giriş Tarihi: 4.12.2017 9’uncu İstanbul Edebiyat Festivali sona erdi. Sinema ve Edebiyat temasıyla gerçekleşen festivalin kapanışında yönetmen Semih Kaplanoğlu’na özel hizmet ödülü verildi 9'uncu İstanbul Edebiyat festivali sona erdi. Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı iş birliğiyle düzenlenen festivalin son gününde ödüller sahiplerini buldu.
'15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN ALDIM'
Bu yıl “Sinema ve Edebiyat” temasıyla gerçekleşen festivalin kapanış gününde Onur Konuğu Semih Kaplanoğlu'na festival özel hizmet ödülü verildi. İhsan Kabil'e Üstün Hizmet Ödülü, Ömer Lütfi Mete'ye Vefa Ödülü'nün verildiği kapanış töreni ünlü kanun sanatçısı Göksel Baktagir konseriyle sona erdi. Festival Özel Ödülü'ne değer bulunan yönetmen Semih Kaplanoğlu, şunları söyledi: “Sinemayı, ede..

Kaplanoğlu’na özel ödül
Son Güncelleme :

04 Aralık 2017 - 3:34

  1. Haberler
  2. Yaşam Haberleri
  3. Kaplanoğlu’na özel ödül

Kaplanoğlu’na özel ödül KÜLTÜR – SANAT SERVİSİ Yaşam Haberleri Giriş Tarihi: 4.12.2017

9’uncu İstanbul Edebiyat Festivali sona erdi. Sinema ve Edebiyat temasıyla gerçekleşen festivalin kapanışında yönetmen Semih Kaplanoğlu’na özel hizmet ödülü verildi

9'uncu İstanbul Edebiyat festivali sona erdi. Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı iş birliğiyle düzenlenen festivalin son gününde ödüller sahiplerini buldu.

'15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN ALDIM'

Bu yıl "Sinema ve Edebiyat" temasıyla gerçekleşen festivalin kapanış gününde Onur Konuğu Semih Kaplanoğlu'na festival özel hizmet ödülü verildi. İhsan Kabil'e Üstün Hizmet Ödülü, Ömer Lütfi Mete'ye Vefa Ödülü'nün verildiği kapanış töreni ünlü kanun sanatçısı Göksel Baktagir konseriyle sona erdi. Festival Özel Ödülü'ne değer bulunan yönetmen Semih Kaplanoğlu, şunları söyledi: "Sinemayı, edebiyatı ve sanatı çok daha fazla halkla bütünleştirmemiz, onlarla birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Temelde ülkemizi, temellerimizi tanımamız lazım. TYB'den acizane talebim, ülkemizin enerjisini hissetmemiz için önemli olan bu etkinliklerin sadece İstanbul ile sınırlı kalmadan, Anadolu'ya da taşımasını, bizleri oralarda düzenleyecekleri etkinliklere davet ederek, insanlarla buluşturmalı diye düşünüyorum. Bu ödülü ise 15 Temmuz şehitlerine adamak istiyorum. Çünkü şehitlerimizin içinde sevdiğim, tanımaktan onur duyduğum Erol Olçok da vardı. Bugün eğer burada toplanıp geleceği konuşabiliyorsak, onlara çok şey borçlu olduğumuzu düşünüyorum."

GÜNÜN EN ÖNEMLİ MANŞETLERİ İÇİN TIKLAYIN BUGÜN NELER OLDU

  • Yükleniyor…

YORUM YAP