Kandıra yoluna kameralı önlem « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 10:03

Kandıra yoluna kameralı önlem

Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından hayata geçirilen projeyle İzmit Kandıra yolu üzerine konulan kameralarla trafik 24 saat boyunca denetim altında olacak

Kandıra yoluna kameralı önlem
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2019 - 21:30

Yaz aylarında aşırı yoğunluk yaşanan İzmit Kandıra yolunda olası kazaları ve sürücülerin kural ihlallerini engellemek için İl Jandarma Komutanlığı tarafından elektronik denetleme sistemi kuruldu.

 

24 SAAT İZLENECEK

Yol boyunca çeşitli noktalara konulan kameralar sayesinde İl Jandarma Komutanlığı 24 saat boyunca denetimlerini sürdürebilecek. Öte yandan Kandıra yolunda belirlenen 90 kilometrelik hız sınırı ile şehir içinde belirlenen 50 kilometrelik hız sınırı da kameralar ve radar sayesinde denetlenebilecek.

 

TRAFİK DÜZENİNE KATKIDA BULUNACAK

Sürücülerin hız sınırlarına uymaları emniyet kemeri takmaları ve hatalı geçme gibi birçok kural ihlalinin tespit edilmesi için hayata geçirilen kameraların Kocaeli il jandarma komutanlığı tarafından izlenerek trafiğin düzenlenmesinde kullanılacağı belirtildi. Ayrıca Nisan ayında yerleştirilen ve çalışmaya başlayan kameralar sayesinde bir aylık süre içerisinde kandıra yolunda trafik kazasının meydana gelmediği kazalarda büyük oranda azalma olduğu tespit edildi.

YORUM YAP