Kandıra Cezaevi’nde isyan « İzmit Pusula Gazetesi

4 Ekim 2023 - 03:56

Kandıra Cezaevi’nde isyan

İzmit Kandıra yolunun 20’nci kilometresinde bulunan T Tipi Cezaevi’ndeki A6 koğuşunda saat 00.30’da bir hükümlü, ceza infaz memurunu rehin aldı

Kandıra Cezaevi’nde isyan
Son Güncelleme :

10 Ağustos 2018 - 22:23

Alınan bilgi ve iddialara göre; Kandıra 2 Nolu T Tipi cezaevi A6 koğuşunda 00.30 sıralarında bir hükümlü, ceza infaz memurunu rehin aldı. Yaşadıkları sorunlara çözüm bulunmasını isteyen ismi açıklanmayan mahkumu ikna etmek için yetkililer çalışma başlattı. Yoğun bir çabayla mahkum ve ile yanında bulunan koğuş arkadaşları ikna edildi. Yaklaşık 8 saat sonra ceza infaz memuru serbest bırakıldı.

 

“BAHÇELİ DUY SESİMİZİ”

A6 koğuşunda başlatılan isyanda mahkumlar, içerideki yastık yatak ve yanıcı maddeleri yaktılar, cezaevi müdürlüğü içeride rehine olduğu için müdahale edemedi. Yalnızca cezaevi itfaiyesi dışarıdan müdahalede bulunabildi. İçeridekiler “Devlet Bahçeli duy sesimizi” diye slogan atıp tekbir getirdiklerinde tüm koğuşlar hep bir ağızdan bağırdılar. Ceza infaz memuru sabah saatlerinde bırakılırken, tutuklulardan 6 kişi de dumandan zehirlenerek Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yetkililer, olayla ilgili soruşturma başlattı.

YORUM YAP