Kaman sürpriz ittifakla ilgili konuştu « İzmit Pusula Gazetesi

14 Nisan 2024 - 12:12

Kaman sürpriz ittifakla ilgili konuştu

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, İYİ Parti’nin seçime girebilmesi amacıyla 15 milletvekilinin CHP’den istifa etmesine ilişkin “İsabetli bir karar oldu. Seçime girmeme riskimiz sıfıra indi” dedi

Kaman sürpriz ittifakla ilgili konuştu
Son Güncelleme :

22 Nisan 2018 - 15:58

CHP ile İYİ Parti erken seçim öncesi sürpriz bir şekilde anlaştı. Aralarında Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in de bulunduğu CHP’li 15 vekil, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve milletvekilliği seçimlerine girebilmesi amacıyla partisinden istifa ederek İYİ Parti’ye geçti. Böylelikle seçim sürecinde İYİ Parti hazine yardımından da yararlanabilecek.

 

İSABETLİ BİR KARAR

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, “Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin ittifakı çok isabetli bir karar oldu. Cumhuriyet Halk Partisi ile bir araya gelmemiz ittifak ortamını yarattı. Fatma hanımın İYİ Parti’ye geçmesi bizleri ziyadesiyle memnun etti. Seçime girmeme riskimiz böylelikle sıfıra indi. 15 Milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesi ile birlikte YSK’nın bize koyduğu bloke tamamen ortadan kalktı. Artık Türkiye İYİ olacak” şeklinde konuştu.

YORUM YAP