Kadıköy Belediyesi 224 yıllık namazgah çeşmeyi yıktı « İzmit Pusula Gazetesi

21 Mart 2023 - 21:37

Kadıköy Belediyesi 224 yıllık namazgah çeşmeyi yıktı

Haberler Gündem Haberleri Kadıköy Belediyesi 224 yıllık namazgah çeşmeyi yıktı Kadıköy Belediyesi 224 yıllık namazgah çeşmeyi yıktı Giriş Tarihi: 3.12.2017 15:52 Güncelleme Tarihi: 3.12.2017 15:56 Kadıköy Orgeneral Şahap Gürler Caddesi’nde yer alan Ladikli Çuhadaroğlu Ahmet Ağa Çeşmesi yıkıldı. “Namazgâh” olarak bilinen 224 yılllık çeşmenin aslına uygun olarak yapılacağı söylenmiş. 3. Selim'in hizmetkarlarından Ladikli Ahmet Ağa tarafından 1793'te yaptırılan Kadıköy'deki, Ladikli Çuhadaroğlu Ahmet Ağa Çeşmesi yıkıldı.
VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ
224 yıllık çeşmenin yıkılmasından rahatsız olan vatandaşlar tepkilerini sosyal medyadan dile getirdi. Çeşmenin aslına uygun yapılacağını söyleyen belediye yetkililerinden şikayetçi olan vatandaşlar, “Ladikli Çuhadaroğlu Ahmet Ağa Çeşmesi'ni nasıl ve neden yıktınız?” diye sordu.

Belediyeden konuyla ilgili açıklama yapılmadı. Çeşmenin hemen arkasında yer alan kıble taşından bölgenin eskiden bir açık hava mescidi olarak kull..

Kadıköy Belediyesi 224 yıllık namazgah çeşmeyi yıktı
Son Güncelleme :

04 Aralık 2017 - 1:18

 

Kadıköy Orgeneral Şahap Gürler Caddesi’nde yer alan Ladikli Çuhadaroğlu Ahmet Ağa Çeşmesi yıkıldı. “Namazgâh” olarak bilinen 224 yılllık çeşmenin aslına uygun olarak yapılacağı söylenmiş.

3. Selim’in hizmetkarlarından Ladikli Ahmet Ağa tarafından 1793’te yaptırılan Kadıköy’deki, Ladikli Çuhadaroğlu Ahmet Ağa Çeşmesi yıkıldı.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

224 yıllık çeşmenin yıkılmasından rahatsız olan vatandaşlar tepkilerini sosyal medyadan dile getirdi. Çeşmenin aslına uygun yapılacağını söyleyen belediye yetkililerinden şikayetçi olan vatandaşlar, “Ladikli Çuhadaroğlu Ahmet Ağa Çeşmesi’ni nasıl ve neden yıktınız?” diye sordu.

Belediyeden konuyla ilgili açıklama yapılmadı. Çeşmenin hemen arkasında yer alan kıble taşından bölgenin eskiden bir açık hava mescidi olarak kullanıldığı anlaşılıyor.

 

YORUM YAP