İzmit Belediyesi’nden Kocaeli Barış Gazetesi’nde çıkan habere yalanlama geldi « İzmit Pusula Gazetesi

30 Mart 2023 - 12:12

İzmit Belediyesi’nden Kocaeli Barış Gazetesi’nde çıkan habere yalanlama geldi

Kocaeli Barış Gazetesi’nde 17 Mart 2023 tarihinde yer alan “HDP yeni partisini Gülümse Kafe’de tanıtacak!” ve hemen akabindeki…

İzmit Belediyesi’nden Kocaeli Barış Gazetesi’nde çıkan habere yalanlama geldi
Son Güncelleme :

18 Mart 2023 - 22:48

İzmit Belediyesi tarafından Kocaeli Barış Gazetesi’nde 17 Mart 2023 tarihinde yer alan “HDP yeni partisini Gülümse Kafe’de tanıtacak!” ve hemen akabindeki “O toplantıya Hürriyet engeli” haberin başlığıyla ilgili olarak yalanlama geldi.
İzmit Belediyesi tarafından yapılan basın açıklamasında;
“Kocaeli Barış Gazetesi’nde 17 Mart 2023 tarihinde yer alan “HDP yeni partisini Gülümse Kafe’de tanıtacak!” ve hemen akabindeki “O toplantıya Hürriyet engeli” haberleri gerçeği yansıtmamakta olup; bu haber, içerisinde bulunduğumuz hassas seçim sürecini de bilerek ve isteyerek zedeleme gayesi taşımaktadır.
Söz konusu haberde, “Yeşil Sol Parti Kocaeli İl Örgütü yeni partiyi İzmit Belediyesine ait Gülümse Kafe’de tanıtacak” bilgisi ve davetiye görüntüsü yer almasına rağmen, Sarbaş A.Ş. tarafından ilgili siyasi partinin tanıtım toplantısı konulu kahvaltı programı planlanmamıştır.
Ayrıca sanki böyle bir program varmış da, İzmit Belediye Başkanı engellemiş gibi bir hava yaratılmaya çalışılması kasti ve kötü bir maksada hizmet etmektedir.
SARBAŞ A.Ş. olarak, açık ve net ifade etmek isteriz ki; Yahya Kaptan Gülümse Kafe’de Yeşil Sol Parti Kocaeli İl Örgütü’nün herhangi planlı bir programı bulunmamaktadır.” sözlerine yer verildi.

YORUM YAP