İYİ Parti’den kavga açıklaması « İzmit Pusula Gazetesi

10 Aralık 2023 - 17:24

İYİ Parti’den kavga açıklaması

CHP’li gençlerin İYİ Partili yöneticilere saldırması olayının ardından bir açıklama da İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz’den geldi

İYİ Parti’den kavga açıklaması
Son Güncelleme :

08 Haziran 2019 - 18:41

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz yaptığı açıklamada, sebep ne olursa olsun hiçbir şeyin şiddetle çözülemeyeceğini, siyaset dışı nedenlere bağlı olarak gerçekleşen bu olayın savcılığa intikal ettiğini ve yakından takipçisi olduklarını ifade etti.

 

İşte İYİ Parti’den yapılan o açıklama:

Yerel basınımıza yansıdığı üzere Partimiz İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Demirtaş ve oğlu İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısi Deha Demirtaş’a Ramazan Bayramının 1. günü evlerinin önünde saldırı düzenlenmiştir.
Saldırı olayının kendilerine bildirilmesiyle birlikte İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz hemen duruma müdahale etmiş ve acele bir açıklama yapmak yerine saldırının nedenleri deteylıca araştırılmıştır. 3 gündür CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve CHP Kocaeli milletvekilleri ile bir çok kez görüşmeler yapılmıştır.
İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, iki kez İbrahim Demirtaş ve Deha Demirtaş’ı evlerinde ziyaret ederek “olayı öğrenir öğrenmez duruma müdahale ettiklerini, sebep ne olursa olsun hiç bir şeyin şiddetle çözelemeyeceğini, siyaset dışı nedenlere bağlı olarak gerçekleşen bu olayın savcılığa intikal ettiğini ve yakından takipçisi olduklarını” ifade etmiştir.
Pelin Coştur Filiz ayrıca, iyi siyasetin güzel karakterli ve topluma örnek olacak insanlarla yapılması gerektiğini, parti yöneticilerinin her duruma en hızlı tepki veren özellikle gençlik kollarına Atatürk’ün vatanımızın geleceğini emanet ettiği gençliğe yakışır bireyleri getirmelerinin çok önemli olduğunu belirterek bu olayın tüm CHP camiasına mâl edilemeyeceğini ancak sürecin itidalle yönetilmesi için CHP il yönetiminden gerekli adımları atmaları yönünde beklentilerinin olduğunu ifade etmiştir.

YORUM YAP