Işık Sokak’taki alternatif yola asfalt atıldı « İzmit Pusula Gazetesi

17 Haziran 2024 - 13:27

Işık Sokak’taki alternatif yola asfalt atıldı

Işık Sokak’ta hayata geçirilen yol genişletme çalışmalarıyla İnkılap Caddesi’ne çıkan alternatif yol yapan Büyükşehir Belediyesi, asfalt çalışmalarına başladı.

Işık Sokak’taki alternatif yola asfalt atıldı
Son Güncelleme :

12 Şubat 2019 - 13:35

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği genişletme çalışmalarıyla İzmit Işık Sokak’tan İnkılap Caddesi’ne çıkan alternatif yol yapıyor. Eski Cezaevi mevkiinde bulunan Işık Sokak’ta başlanan alternatif yol tamamlandığında Radar bölgesine, Acıbadem Hastanesi, Kuruçeşme ve şehir merkezi yönüne rahatça gidilebilecek. Eskiden cezaevi, şimdi ise Nuh Çimento Eğitim Kampüsü olan binanın hemen arkasına yapılan alternatif yolda, asfalt serim işine başlandı.

 

AYDINLATMA ÇALIŞMALARI DA BAŞLADI

Araç sahibi vatandaşlar, Işık Sokak üstünde yapılan bu yolu kullanarak Ankara ve İstanbul istikametine de rahatça gidebilecek. Ayrıca bu alternatif yol, İnkılap Caddesi’ne ve İsmail Ayyıldız Hoca Sokak’a da ulaşımı kolaylaştıracak. Çalışmalar kapsamında Nuh Çimento Eğitim Kampüsü’nün hemen arkasında asfalt çalışmalarına başladı. Yolda yağmursuyu imalatını da gerçekleştiren ekipler,  aydınlatma işlerine başlayacak.

 

BİN 872 TON ASFALT SERİLDİ

Işık Sokak üstüne yapılan alternatif yol imalatı kapsamında bin 872 ton asfalt,  bin 300 ton plen-mix, 600 metreküp taş duvar ile bin 600 metrekare kaldırım imalatı gerçekleşecek. Yol çalışmaları tamamen bittiğinde; Radar bölgesine, Acıbadem Hastanesi, Kuruçeşme ve şehir merkezi yönüne gitmek isteyen araçlar için alternatif bir güzergâh haline gelecek.

YORUM YAP