İhale mafyasına eş zamanlı operasyon « İzmit Pusula Gazetesi

15 Nisan 2024 - 19:22

İhale mafyasına eş zamanlı operasyon

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ihalelerde usulsüzlük yapan ve çeşitli ihale hileleri yapan ihale mafyasına şafak operasyonu düzenledi. Düzenlenen operasyonda 33 kişi gözaltına alındı.

İhale mafyasına eş zamanlı operasyon
Son Güncelleme :

18 Haziran 2019 - 18:20

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından 3 ilde eş zamanlı olarak ihaleye fesat karıştırmak amacıyla kurulan örgüte şafak operasyonu yapıldı. Operasyon sonucunda Kocaeli’den 28, İstanbul’dan 4, Balıkesir’den 1 kişi gözaltına alındı.

 

İHALE ÇETESİNE BASKIN

Kocaeli’de bulunan icra müdürlüklerinin düzenlediği taşınır ve taşınmaz mallar için yapılan ihalelerde usulsüzlük yapıldığı, bu gruptaki şahısların ihalelere katılım sağlayan şahıslar ile ihale öncesi irtibat kurarak şahısların ihaleye girmesini engelledikleri ya da ihalelere girmeme karşılığında ücret talep ettikleri tespit edildi. Emniyet ekipleri gerekli takipleri tamamladıktan sonra bu sabah 06.00’da Kocaeli, İstanbul ve Balıkesir’de eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen operasyon sonucu Kocaeli’de 28, İstanbul’da 4 ve Balıkesir’de 1 kişi gözaltına alındı.

 

ADLİYEYE SEVK EDİLECEKLER

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan 33 kişinin ikametlerinde bulunan evrak, doküman ve dijital materyallere el konularak incelemeye alındı. Emniyet tarafından gözaltına alınan şahıslar emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek.

YORUM YAP