SON DAKİKA

İzmit Pusula Gazetesi

İbrahim Bıyıklı basın açıklaması yaptı

İbrahim Bıyıklı basın açıklaması yaptı
Bu haber 23 Eylül 2022 - 17:46 'de eklendi

KOTO Başkan adaylarından İbrahim Bıyıklı tarafından basın açıklaması yapıldı.

KOTO Başkan adayı İbrahim Bıyıklı tarafından yapılan basın açıklaması aşağıda ki gibi:

Sayın basın mensupları
Kıymetli ticaret odası üyelerimiz, saygı değer misafirlerimiz

Bugün sizlerle belki kısa bir zaman dilimini burada paylaşacağız. Ama bu kısa zaman Kocaeli Ticaret Odamız için oldukça uzun ve parlak bir döneme kapı aralayacak diye ümit ediyoruz. Gerçekten de Ticaret Odamızın makûs talihini değiştirmek ve böylece üyelerimizin Odamızdan en yüksek düzeyde yararlanmaları sağlamak bizim yegâne hedefimiz.
Peki, bu değişimi, hatta dönüşümü neden bu kadar önemsiyoruz?
Kıymetli dostlar,
Bakın, 15 Temmuz meşum kalkışımından pandemiye ve oradan bugüne, herhalde Odamız ve üyeleri en verimsiz, en sevimsiz, en yalnız, en sessiz, en etkisiz, en arzu edilmeyen dönemlerini yaşamışlardır. Üyeler tek başlarına, hatta kaderleriyle baş başa bırakılmıştır. Odanın mevcudiyeti maalesef birtakım kişilerin beklentilerine, çıkarlarına odaklı hale getirilmiştir. Oda, ilginç şekilde politize edilmiş, Oda makamları politik manevraların yapıldığı alanlar olmuştur. Hatta daha ileri gidelim: “Biz yoksak Oda da yok! Oda, ancak bizim idaremiz altında olursa varlığını devam ettirebilir, dirlik ve düzene sahip olabilir” gibi akla izana sığmayacak ifadeleri hepimiz okuduk, okuyoruz; duyduk, duyuyoruz. Buna müdahale etmezsek, bunu değiştirme iradesini topyekûn göstermezsek belki de bu üstenci dil, bu tepeden inmeci anlayış, bu kişilere dayalı yaklaşım devam edecek. Ancak iş yaşamında gerçekten başarıya odaklı olanlar bilirler ki, kurumsal bir yapı oluşturduysanız, organizasyonunuzun varlığı artık kişilere bağlı veya dayalı olmaz: Kurallara, kaidelere, normlara, sistemlere dayanır.
Öyle anlıyoruz ki, Odamız maalesef mahir olmayan ellerde, vizyoner olmayan anlayışla heba olup gitmekte, yıpratılmakta. Kaynakları üyeler yerine kişilere harcanmakta. Kurallarla idare edilmek yerine keyfi olarak tamamen kişilerin canı istediği şekilde yönetilmeye çalışılmaktadır. Yani kutsal bir yapı olması gereken Odamız, kişisel hırslara, heveslere, beklentilere hizmet etmenin aracı haline getirilmiştir. Oda olanakları, ne acı ki, eşe, dosta, akrabaya dağıtılan tabiri mazur görün ama “arpalık” olarak kullanılır hale gelmiştir.
İdareyi elinde bulunduran kişiler, maalesef üyelere katkı sağlayacak faaliyetlerle değil, daha çok gezip tozmayla, protokol ve tören yerlerinde görüntü vermeyle, makam işgal etmeyle ve tabiri caizse “şekil yapmayla” meşgul olmuşlardır.
Bu ataletin, törensel idarenin canlı bir örneğini huzurlarınızda ifade etmek istiyorum: Bakın hafta içinde Oda başkanı seçime giriş konuşması yaptı. O konuşmada sizlere sunduğu bir somut, bir özgün proje yoktu. Takip ettiniz, takip ettik. Bakın elbette projelerden bahsetti. Ama proje diye söz ettiği birçok çalışma önceki dönemdeki yöneticilerin başlattığı ve uyguladığı projeler. KOTO koleji, KOTEV eğitimleri, üye ofisleri, komite eş toplantıları, yurt dışı geziler, fuarlar, KOTO Kart, KGF ve diğerleri. İçimizde eski gazeteci dostlarımız var. Onlar bu hususları tayin ve takdir edeceklerdir. Ayrıca milyonlarla rakamdan bahsederek verdik dedikleri kredi, bankalardan katı koşullarla az sayıda üyeye sağlanan geri ödemeli, faizli kredi. Bunları da sizler araştırıp teyit edebilirsiniz.
Ben İbrahim Bıyıklı ve burada gördüğünüz çalışma arkadaşlarımın bir kısmı ve aramızda şu an için bulunamayan geri kalanı;
-Odanın gerçek sahiplerine yani üyelerimize hizmet eder hale gelmesini mutlaka sağlayacağız.
-Oda olanaklarının sadece üyelerimizin daha müreffeh bir ticari ve sosyal yaşama kavuşmaları için kullanılmasını mutlaka sağlayacağız.
-Oda idari makamlarının üye sorunlarının çözümü için mutlaka kullanılmasını, çalıştırılmasını sağlayacağız.
-Oda yapı ve işleyişini düzenleyen kuralların, yasal düzenlemelerin mutlaka uygulanmasını sağlayacağız.
-Odayı eşe, dosta, akrabaya değil üyelere hizmet eder hale getireceğiz.
-Odayı doğrudan üyelerimizle birlikte yöneteceğiz.
-Geleneksel iletişim modelleri yerine modern sistemlerle sürekli iletişimin, erişilebilir olmanın yolunu açacağız.
-Odayı sadece aidat toplayan bir yapı olmaktan çıkarıp üye olunmaktan gurur duyulan bir kurum haline getireceğiz.
-Politikayı kendimize alan açmak, kendi reklamımız için değil, üyelerimizin sorunlarının çözümü için kullanacağız.
-Odanın siyaset mahalli olmaktan kurtarılmasını ve siyaset üstü bir alan olmasını mutlaka sağlayacağız.
-Üyelerimize yük olmayacağız, her noktada onların yüklerini alacağız. Onlara külfet değil, refah sunacağız.
– Kendimizin değil, üyelerimizin kendilerini ayrıcalıklı hissetmesini mutlaka sağlayacağız.
Elinizdeki tanıtım kitapçığımızda burada kısmen ifade ettiğim proje ve hususların ayrıntılarını bulacak ve daha fazlasını iş başına geldiğimizde icra ettiğimizi göreceksiniz.
Saygı değer basın mensubu arkadaşlarım!
Sizler aracılığıyla üyelerimize de seslenmek istiyorum:
Kıymetli üyelerimiz,
8 Ekim 2022 Cumartesi günü Odamız meclis üyelikleri için seçim yapacağız. Lütfen herkes programını seçime katılarak oy kullanacak şekilde yapsın. Lütfen seçimden önce mutlaka yetki belgelerimizi gerek elektronik gerekse basılı olarak alıp Odadan onaylatalım. Eğer aidat borcumuz varsa bunu ödeyelim ve seçimlerde oy kullanabilecek hale gelelim. Benim İbrahim Bıyıklı olarak ve çalışma arkadaşlarımın, Odadan kişisel yarar sağlamak gibi bir niyetimiz asla yok. Biz sadece hizmete, üretime, insanlarımızın yaşamını kolaylaştırmaya, katkı vermeye, acılarını dindirmeye, onlarla hemhal olmaya, birlikte olmaya kısaca çalışmaya ve üretmeye, icraate talibiz. Biz milletimizin, ülkemizin kazanması için yorulmaya, yoğrulmaya gönüllüyüz.
İzin verin, bu işleri çekip çevirecek bilgi birikime deneyime sahip bizler yönetime gelip farkımızı gösterelim. Bizlere iş başına gelme olanağını sağlayın, sözlerimizin arkasında mertçe nasıl durduğumuzu sizlere gösterelim.
Sizleri temin ederiz ki;
Sizleri asla yanıltmayacak, asla yalnız bırakmayacağız.
Asla yalan söylemeyecek, asla aldatmayacağız.
Mutlaka üretecek, proje yapacak, üyelerimize kazandıracağız. Bize omuz verin, hepimiz kazanalım!
KOTO HEPİMİZİN…
ÇOK DAHA GÜÇLÜ BİR KOTO İÇİN HER KOMİTEDE SARI LİSTEYE GÖNÜL RAHATLIĞIYLA OY VEREBİLİR, VERDİĞİNİZ OYUN HESABINI SORABİLİRSİNİZ!
Seçimlerimizin başta üyelerimiz olmak üzere herkese hayırlar getirmesini diliyor
Katılımlarınız için şükranlarımı ve içtenlikle saygılarımı sunuyorum.
Sağ olun, var olun, Allaha emanet olun!

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA