“Hüseyin Erol’un listeye girmek gibi talebi olmadı” « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 02:34

“Hüseyin Erol’un listeye girmek gibi talebi olmadı”

Meclis üyesi aday listeleriyle ilgili açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Hüseyin Erol, disiplin kurulunda herhangi bir ceza almamış, ben bu arkadaşımızı savunurum. Ama listeye de girmek gibi bir talebi olmadı zaten” dedi

“Hüseyin Erol’un listeye girmek gibi talebi olmadı”
Son Güncelleme :

22 Şubat 2019 - 16:18

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, 19 Şubat’ta ilçe seçim kurullarına teslim edilen meclis üyesi aday listeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. İl binasında düzenlenen toplantıda İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, ilçe başkanları, İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Derince Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe, Gebze Belediye Başkan Adayı Recep Dursun, Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar, Çayırova Belediye Başkan Adayı Selahattin Kaya, Karamürsel Belediye Başkan Adayı Ahmet Çalık ve Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri katılım sağladı.

 

İZMİT’İ İNCELEMEYE ZAMAN KALMADI

Toplantıda konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bu toplantının nedeni son günlerde listelerle ilgili bazı sıkıntılarla ilgili bilgi kirliğini önlemeye yöneliktir. İlk olarak İzmit ilçesiyle ilgili konuşmak istiyorum. Bütün ilçelerimizin listesi örgütümüzün listesidir. 150’ye yakın isimden 40’a yakın kişi kaldı. Liste biraz geç geldi. İnceleme fırsatımız olmadığı için kadın genç kotası vs. inceleme fırsatımız olmadı. Biz çok sesli bir partiyiz. Beğenilebilir, beğenilmeyebilir” şeklinde konuştu.

 

BENİM TANIMAMIN ÖNEMİ YOK

İlçelerde yayınlanan listelerle ilgili yaşanan sıkıntıları değerlendiren Sarıbay, “Gebze ile ilgili sıkıntılar olduğu söyleniyor. 3 saat içinde anlaşın biz müdahale etmeyelim dedik. Bizim listemiz değil. Listedeki arkadaşlarımızın 25 tanesini yeni gördüm. Ama ilçe başkanımız mahalleleri tanıdığı için benim tanımamın önemi yok” ifadelerine yer verdi.

 

HÜSEYİN EROL CEZA ALMAMIŞSA SAVUNURUM

Hüseyin Erol’un daha öncesinde listeye alınıp alınmadığına açıklık getiren Sarıbay, “Hüseyin Erol ile ilgili bir bilgi kirliliği var. Disiplin kurulu mahkeme yerindedir bizim nezdimizde. Genel başkan dahil bu kurula emir komuta veremez. Mahkeme kararlarının yazılması lazım. Gerekçe haline getirilmeden mahkeme kararı tebliğ edilemez. Mahkeme kararının bize geliş tarihi 19 Şubat. Hüseyin Erol benim sevdiğim saydığım bir arkadaşımız. Disiplin kurulunda da herhangi bir ceza da almamış, ben bu arkadaşımızı savunurum. Ama listeye de girmek gibi bir talebi olmadı zaten” dedi.

 

İLÇE BAŞKANLARIMIZ HDP İLE GÖRÜŞEBİLİR

İzmit listesinde 2. Sırada yer alan Faruk Bostan’ın listeye girememe durumu ile ilgili konuşan Sarıbay, “İYİ Parti’den bize gönderilen Faruk Bostan ismiyle ilgili değişiklik oldu. Ayrıca HDP ile bir görüşmemiz olmadı. Ama tabi ilçe başkanlarımız HDP ile görüşebilir. Böyle bir hakları var. Biz adayımızla birlikte AKP ve MHP’ye oy vermeyecek herkesin oyuna talibiz. Biz bir parti gözetmeden Türkiye’de istikrarı sağlamak için biz herkesin oyuna talibiz” ifadelerini kullandı.

 

ONLAR RÜZGAR YAPIYORLAR

İzmit listesinde yer verilen Roman vatandaşın yerini beğenmeyen Roman vatandaşların gösterdiği tepkiye ilişkin ise Sarıbay, “Romanlardan 5-6 tane isim vardı. Bir kişiyi değerlendirin dediler. Biz de listede 18’inci sıraya aldık. O tepkiyi gösteren birkaç kişi, onlar da rüzgar yapıyorlar. Ne demek mahallemize CHP’yi sokmayız? CHP büyük bir parti” şeklinde konuştu.

YORUM YAP