Hürriyet, İzmitlilerin Hakkını helal etmedi « İzmit Pusula Gazetesi

2 Aralık 2023 - 18:43

Hürriyet, İzmitlilerin Hakkını helal etmedi

Hürriyet, İzmitlilerin Hakkını helal etmedi
Son Güncelleme :

20 Mayıs 2019 - 18:47

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, tarım alanlarının sanayi alanına çevrilmek istendiğini söyledi.

Durhasan Köyü’nde 660 dönümlük tarım arazisinin küçük sanayi alanına çevrilmek istendiğini belirterek Başkan Hürriyet “bu rantı yemek için kimlerden imza toplandı bunların cevabı verilsin. Her zaman bunların hesabını sormak için gereğini yapacağız” diye konuştu.

Büyükşehir Meclis Gündemine Gelmişti

Durhasan Köyü’ndeki tarım arazisinin küçük sanayi alanına çevrilmesiyle ilgili komisyon raporu Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle komisyona geri gönderilmişti.

Konuyla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısına Başkan Hürriyet’in aynı sıra CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, belediye meclis üyeleri ve il yöneticileri katıldı.

Bizim Görüşümüz Alınmadı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Durhasan Köyü’ndeki tarım alanlarının sanayi alanına çevrilmek istendiğine dikkat çekerek “bu İzmit’i yakından ilgilendiren bir konu. Tarım alanları sanayi alanına çevrilmek isteniyor. Kendi tarım alanlarımızı baltalayıp, elin memleketinden ürün alıyoruz. Muhtarlar beni arayıp buna karşı çıkmamızı istedi. Yapılmak istenenle bölge tahrip edilecek, köy hayatını olumsuz etkileyecek. Bizim görüşümüz olmadan böyle bir girişimde bulunuldu.

Gereğini Yapacağız

Buna karşı olduğumuzu söylemek istiyoruz. İzmitlilere sorulmadan bu projeye kim oy verecekse İzmitlilerin hakkını helal etmiyorum. İzmit’in kararını etkiyecek konuların altına imza atılmaması için mücadele vereceğim. Bu rantı yemek için kimlerden imza toplandı bunların cevabı verilsin. Her zaman bunların hesabını sormak için gereğini yapacağız” dedi.

YORUM YAP