Hülya Yıldırım DSP İzmit Adayı « İzmit Pusula Gazetesi

8 Aralık 2023 - 23:47

Hülya Yıldırım DSP İzmit Adayı

İzmit Belediye Başkanlığına adaylığını resmen açıklayan Hülya Yıldırım, partinin simgesi olan beyaz güvercini uçurdu.

Hülya Yıldırım DSP İzmit Adayı
Son Güncelleme :

14 Şubat 2019 - 0:28

31 Mart yerel seçimlerinde İzmit’te tercihini kadın adaydan yana kullanan partilerin sayısı artıyor. AK Parti’de Sibel Gönül, CHP’de Fatma Kaplan Hürriyet ve bağımsız aday olarak da Reyhan Başaran Büyükşehir’e adaylığını açıklamıştı. İzmit’e 3. kadın aday Demokratik Sol Parti’den geldi. İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, İzmit Belediye Başkanlığına adaylığını açıkladı. Hülya Yıldırım’ı İl Başkanı Halim Dedeoğlu, il yönetimi ve ilçe başkanları ile partililer yanız bırakmadı.

 

10 İLÇE VE BÜYÜKŞEHİR’E ADAY ÇIKARACAĞIZ

Toplantıda İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Demokratik Sol Parti bu ülkeyi 3 kez yönetmiş, devlet ne zaman sıkıntıya girmişse elini taşın altına koymuştur. Halkla ve vatandaşla ittifak yaparak solda seçime giren tek partiyiz. Bazı grupların küçük hesaplar yapması sebebiyle seçimlere giremedik. Oylarımız çeşitli sebeplerle diğer partilere gitti. Şu anda büyükşehir ve 8 ilçe adayını belirledik. 4 ilçe için çalışmalarımız sürüyor. Asgari 10 ilçe ve büyükşehirde aday çıkaracağız” dedi. CHP’yi eleştiren Dedeoğlu, “Bize neden aday çıkarıyorsunuz diyorlar. Adalet isteyenler hep bana demekten vazgeçmelidirler. DSP her türlü engele rağmen gümbür gümbür geliyor, küllerinden doğuyor. Yakın zamanda seçim bildirgesini kamuoyuyla paylaşacağız” şeklinde konuştu.

 

HER ZAMAN HALKIN İÇİNDEYDİM

Ardından konuşan İzmit Belediye Başkan adayı Hülya Yıldırım, “Siyasi anlamda çıktığım bu yolda her zaman halkın içindeydim hiçbir zaman siyasi gücü menfaatlerim ve çıkarlarım uğruna araç olarak kullanmadım. Halkın içinden gelen bir vatandaş olarak halkın sorunlarını bizzat kendimde yaşayarak görüyorum. Günümüzdeki bu sorunlar çözüm odaklı hayatımızı kolaylaştırması adına artık halk adına söz sahibi olmanın vaktinin geldiğini düşünüyorum. Gelinen siyasi konjonktürde en büyük görev yine ülkenin gerçek solcularına parti binasının kirasını, elektriğini bütün seçim çalışmalarını kendi cebinden ödeyen DSP’ye gönül veren bizlere düşmektedir. Önümüzdeki yerel seçimlerde halkla ittifak yaparak halkın adayı olan İzmit belediye başkanlığına adaylığımı açıklıyorum” dedi.

 

UMUTSUZLUĞU ÇÖPE ATIN

Devamında Yıldırım, “Beni tanıyanlar ne kadar mücadeleci olduğumu da iyi bilir korkularım olmaz, kimseye de eyvallahım, doğru bildiğim yolda sonuna kadar giderim. Sarayın ya da siyasi kapalı kapılar arkasındaki lobilerin değil halkın emekçinin bu ülkenin gerçek vatanseverlerinin adayı olacağız. Yapacağım bu onurlu mücadelede ülkemizi ve ilçemizin yaşadığı sıkıntıları gören Demokratik solcuları küskünleri kırgınlıkları en önemlisi umutsuzluğu çöpe atarak yanımızda olmaya dik durmaya gücümüze güç katmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

HÜLYA YILDIRIM KİMDİR?

1973 Almanya doğumlu olan Hülya Yıldırım, aslen Artvinli. 40 yıldır İzmit’te ikamet eden Yıldırım, 17 yaşından beri esnaflık yapıyor. Bir kız çocuğu olan Yıldırım, siyasete 90’lı yıllarda DSP’de başladı.

YORUM YAP