Gürcan Kolay seçilmiş başkan « İzmit Pusula Gazetesi

19 Nisan 2024 - 02:46

Gürcan Kolay seçilmiş başkan

Gürcan Kolay seçilmiş başkan
Son Güncelleme :

23 Aralık 2017 - 16:51

KOMİAD’ın kurucu Başkanı Gürcan Kolay, 1’inci Olağan Genel Kurulunda üyelerin çoğunluğunun oyları ile seçilmiş başkan oldu

Kocaeli Milliyetçi ve Muhafazakar İş Adamları Derneği (KOMİAD)’ ın 1. Olağan Kongresi dün Gölcük’te bulunan Tirvana Kafe’de gerçekleşti. Kongrede mevcut başkan Gürcan Kolay tek aday olarak seçime katıldı. Kongrenin divan başkanlığını MHP İl Başkanı Aydın Ünlü üstlenirken katiplikleri ise İl Sekreteri İzzet Çetin ve İl Disiplin Kurulu Başkanı Yılmaz Çakıroğlu yaptı. Kongreye MHP İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Kantaroğlu ve MHP İlce başkanları da katıldı. Kongre sonunda tek aday olan mevcut başkan Gürcan Kolay oy birliği ile seçilmiş başkan oldu.

 

“GÜÇLENEREK BÜYÜYECEĞİZ”

Kongrede konuşan KOMİAD Başkanı Gürcan Kolay, “Bizler sekiz arkadaşımla beraber derneğimizi kurduk ve bu günlere getirdik. Ben ve kurucu arkadaşlarımın burada bulunma amacı tamamen Kocaeli’nde iş adamları arasında birlik ve bütünlüğü, dayanışma ve yardımlaşmayı sağlamak. Hepimizin iş hayatını imece hale getirerek en maksimum düzeyde kolaylaştırmaktır. Geldiğimiz ilk günden beri hiç durmadık. Biliyorduk ki iş adamlarımızın sorunları derdi sıkıntıları vardı ve çözmeliydik. Bunun içinde önce Kocaeli gündeminde olmalı KOMİAD’ ın isminin herkes tarafından bilinmesini sağlamalıydık. Yeni üyeler yaparak bu oluşumu güçlendirmesi için elimizden geleni yaptık. Her ay kahvaltılı üye katılım programları düzenledik. Sayımız ne kadar çok olursa o kadar söz sahibi olacağımızı biliyorduk. Fakat bir konu vardı ki hep onun için seçici olmalı, dikkat etmeli, içimize sızmalar olmadan sadece amaçları ülke ekonomisine katkı sağlamak olan işadamlarımıza hizmet etmeliydik. Bu amaçla üye alımlarımızda seçici davrandık. Yeni doğmuş bebek misali yaklaşık altı aylık bir dönemde sadece kurulmaya tanınmaya üye sayısını arttırmaya çalıştık ve bu güne geldik. Güçlenerek birlikte büyüyeceğiz.

 

DERNEK YENİ BİNAYA TAŞINACAK

İlk iş olarak; derneğimizi yeni bir binaya taşıyacağız. Ziyaretlerimize aralıksız olarak önce sayın valimiz başta olmak üzere büyükşehir ve diğer ilçe belediye başkanlıklarını, emniyet müdürlüklerini, siyasi parti başkanlıklarını, kamu kurum ve kuruluşlarını, ticaret ve meslek odalarını ziyaret edeceğiz. Birçok konuda uzman kişileri getirecek konferanslar verdirerek başta KOSGEB, marka ve bunun gibi kuruluşlarla irtibata geçerek iş adamlarımıza hibe ve faizsiz kredi imkanları için çalışmalar yapacağız. Önümüzdeki dönemde ticaret ve meslek odalarında yönetim, komisyon ve başkanlıklarda söz sahibi olmak için çalışacağız. Size söz veriyorum hiç durmak bir yana yürümeyeceğiz bile bu yeni yönetimdeki arkadaşlarımızla birlikte adeta koşacağız. Bize güvenin. Bu ekip Kocaeli’nde birçok yeniliğe imza atacaktır. Siz üyelerimiz bizi takip edin fikirlerinizle bize destek verin. Yapılacak işlerde talepleriniz doğrultusunda bizleri yönlendirin sizin düşünceleriniz bizim için önemlidir” dedi.

 

KOTO VE BARO BAŞKANI NEDEN ÜLKÜCÜ OLMASIN?

Kolay’ın ardından konuşan MHP il Başkanı Ünlü ise, “Her ülkücü arkadaşın hayali Kocaeli’ de milliyetçi işadamlarının ‘biz de varız’ dediği bir dernek kurmaktı. Bu hayal bugün gerçekleşti. Bu hayali gerçekleştirenlere teşekkür ediyorum. İş dünyasında, her yerde olan bir MHP istiyoruz. ‘Ben varım’ demenin yolu organize olmaktan geçiyor. Milliyetçi avukatlar derneği de anlam ifade edecek. KOTO başkanı, Baro başkanı neden ülkücü olmasın? KOMİAD’ın başlattığı başarılı çalışma bizi iyi yerlere götürecek” dedi.

Yönetim Kurulu-Gürcan Kolay(başkan), Hakan Aydoğdu, Hüseyin Yaşar, Ekrem Dörtbudak, Mustafa Leblebicioğlu, Ahmet Akçaalan, Kadriye Akgül, Duran Topuz, İbrahim İnanç Çakıroğlu, Cevat Kara, Soner Kocaman, Fikri Kalaycıoğlu, Bilal Savdert, Bülent Işık, Agah Dayanır.

Denetim Kurulu: Sami Acıkök, Murat Yılmaz, Coşkun Öztürk.

Disiplin Kurulu: M. Ali Bostaş, Vedat Kuru, Ali Osman Özkan.

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN