“Gücümüzü Anadolu ruhundan alıyoruz” « İzmit Pusula Gazetesi

22 Haziran 2024 - 02:06

“Gücümüzü Anadolu ruhundan alıyoruz”

Kocaeli Anadolu İlleri Dernekleri Birliği’nin programına katılan Büyükakın, “Kocaelili olmak, Türkiye’nin tüm renklerini üstlenmek anlamı taşıyor” dedi

“Gücümüzü Anadolu ruhundan alıyoruz”
Son Güncelleme :

31 Aralık 2018 - 12:08

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Anadolu İlleri Dernekleri Birliği(KAİD-BİR)’nin kahvaltılı programına katıldı. Anadolu’dan gelerek Kocaeli’ne yerleşen vatandaşların kurduğu ve yaklaşık 20 derneğin oluşturduğu birlik kahvaltısına dernek yöneticileri yoğun ilgi gösterdi. AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, İl Başkanı Abdullah Eryarsoy ve dernek üyeleri katılım gösterdi. Programda ‘Anadolu ruhunun’ bu milleti ayakta tuttuğunu ifade eden Büyükakın, Türkiye’nin her yerinden gelip, Kocaeli’ne katkı sunan sizler, Anadolu’nun gerçek ruhunu yansıtıyorsunuz. Bu millet ayakta tutan güç, Anadolu ruhudur” dedi.


TÜM DERNEKLER EKSİKSİZ KATILDI

Kocaeli Anadolu İlleri Dernekler Birliği, Kocaeli Kahramanmaraşlılar Derneği, Kocaeli Niğdeliler Derneği, Kocaeli Malatyalılar Derneği, Kocaeli Elazığlılar Derneği, Kocaeli Adıyamanlılar Derneği, Kocaeli Şanlıurfalılar Derneği, Kocaeli Mardinliler Derneği, Kocaeli Kars İli Derneği, Kocaeli Muş Ovası Derneği, Kocaeli Kırşehirliler Derneği, Kocaeli Nevşehirliler Derneği, Kocaeli Ağrılılar Derneği, Kocaeli Çukurovalılar (Hatay – Osmaniye – Adana – Mersin) Derneği, Kocaeli Azerbaycan Kültür ve Spor Kulüpleri Derneği, Kocaeli Körfez Ağrılılar Derneği, Kocaeli Tokatlılar Derneği, Kocaeli Vanlılar Derneği, Kocaeli Körfez Viranşehirliler Derneği, Körfez Vanlılar Derneği, Körfez Mardinliler Derneği, Gölcük Erzurumlular Derneği, Gölcük Muşlular Derneği  katıldı. Kahvaltıya Türkiye Azerbaycan Federasyonu, Kocaeli Otogar Derneği ve Kocaeli Müteahhitler Birliği de misafir olarak katılım gösterdi.


KOCAELİLİ OLMAK ANLAM TAŞIYOR

“Bizler ayrılmaz bir bütünün parçasıyız” diyerek birlik üyelerine seslenen Büyükakın, “Temsil ettiği yörelerinizin kültürünü, burada yaşadığınız şehirde sergiliyorsunuz. Bu bizim zenginliğimiz ve çok önemli bir birikimimizdir. Bir ve bütünlüğümüzün adeta sembolü haline gelen bu güzellikler, bizleri birbirimize yaklaştırıyor. Birbirimize duyduğumuz saygıyı, hürmeti pekiştiriyor. Kocaelili olmak, Türkiye‘nin tüm renklerini üstlenmek anlamı taşıyor” şeklinde konuştu.


BU RUH MALAZGİRT İLE BAŞLADI

“AK Parti’nin müziklerinden birinde söylendiği gibi ‘Halay da bir horon da bir aynı bağın gülüyüz biz’ diyen Büyükakın, “Türkiye’nin her yerinden gelip, Kocaeli’ne katkı sunan sizler, Anadolu’nun gerçek ruhunu yansıtıyorsunuz. Anadolu Ruhu Malazgirt’le başladı, Söğüt’le gelişti, Kurtuluş Mücadelesi ile taçlandı. Bu ruh, oyun kuranların oyunlarını bozmayı biliyor. Anadolu’nun ruhunu yaşattığımız müddetçe ayakta kalmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM YAP